Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Столичний ринок нерухомості в режимі очікування

2870.jpg
 

У лютому 2015 на вторинному ринку нерухомості прискорилися темпи зниження середніх цін пропозиції.

За даними порталу Address.ua медіанна вартість пропозиції квадратного метра в лютому 2015р. знизилася відносно січня на 3% – до $ 1584. При цьому найбільше просіли ціни на однокімнатні квартири – на 3,5% – до $ 1504.Навпаки, власники 4-х кімнатних квартир найменш охоче реагують на кризову ситуацію на ринку, вони знизили ціни пропозиції всього лише на 1,4%.

Такі результати дослідження ринку житлової вторинної нерухомості Києва в лютому 2015 року, яке провели фахівці дослідницької групи Colliers International разом з порталом пошуку нерухомості Address.ua на основі аналізу розміщених на порталі оголошень і поведінки користувачів порталу (657 тис. відвідувань).

На зміну цін вплинуло різке збільшення обсягу пропозиції квартир, виставлених до продажу за останній місяць. Протягом лютого 2015р.їх кількість зросла на 6% – до 47 453 об’єкта

Поряд зі збільшенням кількості об’єктів, виставлених на продаж, портал Address.ua також фіксує зростання кількості квартир, що здаються в оренду – на більш ніж 5% – до 25 398 одиниць.

Виявлена ​​динаміка чітко простежується на представленому графіку:

Динаміка зростання в обох сегментах свідчить про поглиблення кризових явищ в країні, в т.ч. посилених черговий різкою девальвацією національної валюти.Протягом минулого місяця офіційний обмінний курс гривні по відношенню до долара США виріс в два рази – з 16 до більш ніж 30 грн. за дол. США.

Така висока волатильність валюти, а також обмеження, введені НБУ, привели практично до заморожування вторинного ринку нерухомості Києва, де за звичкою продавці все ще фіксують ціни пропозиції в іноземній валюті.

Досить енергійно відреагував на валютні коливання ринок оренди. Протягом лютого 2015, ми спостерігали суттєве зниження цін у доларовому еквіваленті.При цьому максимальне падіння зафіксоване саме для найбільш ліквідного житла, яке подешевшало майже на чверть. Таким чином, орендні ставки для однокімнатних квартир знизилися на 25%, а 2-х кімнатних – приблизно на 22% у доларовому еквіваленті.

При цьому за даними порталу Address.ua, істотно збільшилася частка попиту на оренду найдешевших квартир – до $ 200 / місяць. Якщо в січні 2015р.кількість охочих зняти квартиру за вказаною ціною склало 17%, то в лютому цей показник збільшився майже в два рази – до 29%.

Найближчим часом ситуація на ринку нерухомості істотно не зміниться – це стосується як зниження цін продажу, так і зниження орендних ставок у доларовому еквіваленті.

На стан ринку нерухомості значний вплив, як і раніше, буде надавати економічну кризу в країні, зниження доходів населення, зростання вартості енергоресурсів і курсова волатильність національної валюти.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно