Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Власники торгових центрів пішли в рітейл

202309m
 

Власники торгових центрів взялися за суміжні проекти: розвиток мультибрендових магазинів одягу, ресторанів, кав’ярень і розважальних зон. За останній час відразу кілька торгових центрів Києва зайнялися розвитком власних торгових точок.

У Каравані відкрився мультибрендовий Designer’s Room Pop-Up Store, в Глобусі – Globus Fashion Ukraine, розповіла керівник відділу торговельних площ компанії JLL в Україні Катерина Весна.

“Найяскравіший приклад – Names’UA Modateka в ТРК Проспект, який став якорем торгового центру”, – говорить вона.

Деякі девелопери відкривають власні заклади громадського харчування. Наприклад, в торговому центрі Art Mall відкрився ресторан Cool Food, повідомляє генеральний директор компанії Ресторанний консалтинг Ольга Насонова.

Є й інші приклади. У торговому ТРК Проспект працюють кав’ярня Big Berry, ресторан гуцульської кухні Brunza Bar, ресторани Самое Доброго Кафе і Мама Роза, розповідає генеральний директор девелоперської компанії Arricano Михайло Меркулов.

Розважальні об’єкти девелоперам також доводиться будувати за свій рахунок. Наприклад, власник Art Mall запустив дитячий місто професій Kids Will. Таким чином має намір поступити і девелопер ТРЦ Lavina Mall, який повинен відкритися в цьому році.

“Є інформація, що планується інвестувати частину коштів у велику розважальну зону в ТРЦ Ocean Mall”, – зазначає Катерина Весна. Меркулов додає, що в Проспекті відкрився перший гіпермаркет творчості ART Mart.

Що змушує девелоперів освоювати суміжний бізнес? Основна причина – наявність вільних приміщень та відсутність орендарів, говорить Насонова. Деякі орендодавці не можуть залучити клієнтів місяцями, тому відкриття власних торгових точок – вимушений крок.

Міжнародні оператори розваг не ризикують вкладати гроші в Україну, а всі великі мережі одягу та взуття призупинили свій розвиток. Наприклад, в першому кварталі цього року в Києві з’явився тільки один міжнародний ритейлер – єгипетська мережа Ravin Jeans.

“За перший квартал продажі скоротилися приблизно на 10-15% в кількісному вираженні до аналогічного періоду минулого року. Міжнародні офіси просто намагаються уникнути збитків”, – розповідає директор з розвитку міжнародної компанії, що побажав залишитися анонімним.

Наявність власних магазинів дозволяє торговим центрам знизити вакантність ТЦ і розмір знижок для нових мереж. Основна маса великих ритейлерів готова відкривати магазин тільки при часткової або повної компенсації плати на ремонт. Їх середня вартість – $ 800 за один квадратний метр. Крім того, вони намагаються прив’язати ставку виключно до відсотка від обороту. На таких умовах девелоперу набагато вигідніше відкрити свій магазин або ресторан, ніж давати програми лояльності новому орендарю.

Активність самих торгових центрів, а також відносно невелика кількість нових рітейлерів (в минулому році введено 37 700 кв м) дозволили ринку скоротити вакантність з 7,2% в кінці минулого року до 6,2% в першому кварталі 2016- го.

Чи зможуть девелопери зберегти цю тенденцію? До кінця року планується відкрити три торгові центри загальною площею 166 000 кв. м: Lavina Mall, ЦУМ і New Way. Ритейлери не встигають за таким активним розвитком.Можна припустити, що кількість власних об’єктів в торгових центрах буде збільшуватися.

Джерело: biz.liga.net

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно