Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Строй не хочу: чому центр Києва не захищений від висотних монстрів

8930.jpg
 

У документі прописані вимоги до забудови: зазначено місце розташування майбутніх будівель, їх площа, поверховість, місця для проведення комунікацій та ін. “У всіх цивілізованих країнах світу існує зонінг.Він практично виключає суб’єктивізм з боку чиновників при затвердженні проекту будівництва “, – пояснює глава Київської організації Спілки урбаністів України Євген Лішанський.Втім, завершення обговорення зовсім не означає впровадження прозорих і передбачуваних правил.

За словами архітектора Андрія Миргородського, він воює з чиновниками за прийняття зонінгу в Києві з 2003 року.Але затвердити важливий містобудівний документ довгі роки не вдавалося. Експерти-архітектори не могли між собою домовитися, а в бюджеті на ці цілі не виділялися кошти. “Відповідно до законодавства, без зонінгу не можна виділяти нові ділянки під забудову.Тому міська влада і забудовники змушені йти на компромісний варіант: розробляти детальні плани територій, щоб не заморожувати розвиток населених пунктів повністю “, – говорить керівник відділу продажів ЖК Park Stone Дмитро Шостя.Все це дозволяло хаотично забудовувати центральну частину міста.

Ситуація почала змінюватися в минулому році, коли Департамент архітектури Київської адміністрації замовив розробку зонінгу і виніс його на громадські слухання.Але затвердити цей документ, найімовірніше, знову не вдасться. В. о. головного архітектора міста Ганна Бондар розповідає, що це юридично неможливо зробити до затвердження нового Генерального плану міста.Генплан був розроблений в минулому році, але так і не прийнятий, через документа розгорівся скандал. Багато архітекторів та громадські активісти заявили, що новий документ узаконює забудову спірних територій.Частина Генплану – історико-архітектурний опорний план і зовсім відправили на переробку. “До запропонованого розробниками і розглянутому нами опорному плану виникло безліч принципових питань і зауважень системного характеру.Тому ми рекомендували відправити його на доопрацювання та уточнення. Лише після цього він зможе служити основою в розробці зонінгу.Існуючий зонінг напевно зажадає серйозних коригувань, але вони можуть бути сформульовані і внесені не раніше прийняття остаточної редакції історико-архітектурного опорного плану.Після коригування та досконального розгляду та аналізу він зможе бути затверджений “, – розповідає член Архітектурно-містобудівної ради Києва Георгій Духовичний. Процедура оновлення історико-архітектурного опорного плану займе не менше півроку.

Іншими словами, велика ймовірність, що впровадження зонінгу відкладається на невизначений час. Це розв’язує руки девелоперам.

Джерело: biz.liga.net

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно