Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Створена деревина, здатна замінити сталь і титан

18845.jpg
 

Інженери з Університету штату Меріленд знайшли спосіб більш ніж в 10 разів збільшити міцність і жорсткість деревини. Отриманий матеріал міцніше, ніж деякі сплави титану.
Про розробку розповідає Science Daily.

Згідно з дослідженням, новий спосіб обробки деревини робить її в 10 разів більш жорсткою і в 12 разів міцнішою.У підсумку виходить матеріал, який настільки міцний і довговічний, що може стати конкурентом стали і навіть титанових сплавів. При цьому супердревесіна набагато легше і їй можна надати будь-яку форму.

Щоб додати деревині нові властивості, її піддали двоступінчастим процесу обробки. В результаті рівень лігніну – природного клею, що з’єднує клітини – ставав оптимальним, що забезпечувало видатні механічні властивості.В ході перевірки можливостей нового матеріалу його порівняли з натуральною деревиною. Кулі, випущені в ході експерименту, пройшли крізь звичайне дерево, але були частково зупинені супердревесіной.

У нового матеріалу величезний спектр можливих застосувань, в першу чергу, для створення легких і міцних конструкцій. Його можна використовувати всюди, де сьогодні застосовується сталь: в автомобілях, літаках і будівлях.Дослідники підкреслюють, що створений ними метод обробки простий і підходить для самих різних порід дерев.Звідси випливає, що відкриття має і природоохоронне значення: воно дозволить замінити повільно зростаючі породи дерев з щільною деревиною, наприклад, тик, швидко зростаючими видами, такими, як сосна і бальса.

Джерело: hightech.fm

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно