Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Субсидія по-новому: як Мінфін перевірить пільговиків, і хто втратить знижок

9078.jpg
 

У цьому році Міністерство фінансів проведе верифікацію всіх одержувачів субсидій, пенсій та інших соціальних виплат. З 1 січня відомство отримало доступ до банківської таємниці, завдяки чому в Мінфіні дізнаються, де і скільки грошей витрачають українці. Сайт “Сьогодні.ua “з’ясував, кого і за що можуть позбавити субсидії.

Через що можуть відмовити в субсидії.

Після подачі заяви і декларації про доходи, рішення про те, чи буде призначена субсидія і в якому розмірі, в управлінні соцзахисту повинні прийняти не пізніше, ніж через 15 днів.На даний момент в Україні, як заявляв прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, субсидію отримують 5,4 млн сімей, це практично кожен третій українець.

Однак в цьому році в Мінфіні заявили – гряде аудит всіх пільговиків і одержувачів соціальних виплат, завдяки чому вдасться заощадити 5 млрд гривень. До слова, в 2016-м на субсидії планують витратити 34 млрд гривень.

“Міністерство фінансів буде проводити перевірку права на отримання соціальної допомоги для виявлення” мертвих душ “і невідповідності критеріям отримання такої допомоги.Усунення виявлених зловживань дозволить нормалізувати систему соціального захисту населення і одночасно зменшити витрати з держбюджету “, – заявила міністр фінансів Наталія Яресько.”Міністерство фінансів буде проводити перевірку права на отримання соціальної допомоги для виявлення” мертвих душ “і невідповідності критеріям отримання такої допомоги”, – заявила Яресько.

На гарячій лінії Кабміну “Сьогодні.ua “пояснили, з яких причин українців можуть залишити без субсидії:

Якщо в період 12 місяців до оформлення субсидії якого було придбано виріб або оплачена послуга на суму від 50 тисяч гривень

Якщо субсідіант приховує додаткових дохід

“Субсидію не можутьотримати люди, які в період за 12 місяців до моменту подачі заяви на оформлення субсидії здійснили покупку або оплатили послугу на суму від 50 тисяч гривень. Виняток – оплата комунальних послуг в межах соціальних норм.Також до уваги не беруться медичні маніпуляції, спрямовані на забезпечення життєдіяльності “, – розповіли на гарячій лінії Кабміну.

Якщо один з членів сім’ї, наприклад, оплатив офтальмологічну операцію на суму від 50 тисяч гривень, в субсидії такій сім’ї можуть відмовити. “Якщо оплатили таку операцію, ніхто не позбавляє права подавати заяву на субсидію.Однак вже остаточне рішення, покладена субсидія чи ні, в такому випадку прийме комісія “, – пояснили на гарячій лінії.

В загальний дохід при нарахуванні субсидії також враховується дохід від сільськогосподарської діяльності, здачі житла в оренду, дохід від банківських депозитів або цінних паперів.”Чи враховуються ті доходи, які отримані в рамках цивільно-правового договору – від здачі майна в оренду, продажу сільськогосподарської продукції і так далі”, – відзначили в Кабміні.

Як Мінфін буде верифікувати одержувачів субсидій і пенсіонерів.

Президент Петро Порошенко підписав Закон “Про внесення зміни до Бюджетного кодексу України”, згідно з яким Мінфін 1 січня отримав доступ до банківської таємниці для перевірки інформації про одержувачів субсидій, пільг, пенсій.

“При здійсненні повноважень щодо контролю за дотриманням бюджетного законодавства в частині моніторингу пенсій, допомог, пільг, субсидій, інших соціальних виплат Міністерство фінансів України має право отримувати інформацію, що містить банківську таємницю,персональні дані “, – йдеться в законі. При цьому інформацію міністерство буде отримувати від банку без попередньої згоди індивідів.”При здійсненні повноважень щодо контролю за дотриманням бюджетного законодавства в частині моніторингу пенсій, допомог, пільг, субсидій, інших соціальних виплат Міністерство фінансів України має право отримувати інформацію, що містить банківську таємницю,персональні дані “, – йдеться в законі.

У Мінфіні пояснили, за допомогою верифікації одержувачів соцвиплат вдасться “відсіяти” шахраїв і “мертві душі”.

“Для проведення верифікації необхідно мати інформацію про фінансовий стан громадян не менше ніж з двох джерел.Один з таких джерел – це інформація, надана з державних органів які виплачують пенсії, соціальну допомогу або зарплату своїм працівникам. Друге джерело – дані банку про надходження цих грошей і їх використання.Наприклад, у випадку з пенсіями такими двома джерелами буде Пенсійний фонд, який надасть цифри нарахувань пенсії громадянину, і банк, який підтвердить отримання на рахунок і подальше використання “, – пояснили в прес-службі Міністерства фінансів.

У громадській організації “Громадський аудит” впевнені, Кабмін змушений скорочувати кількість одержувачів субсидії, так як в цьому році гряде чергове подорожчання “комуналки”. Електроенергія для українців в 2016-му році подорожчає двічі – в березні і вересні.Якщо на даний момент українці, які споживає від 100 до 600 кВт / годин електроенергії на місяць, платять за кожен кВт 78,9 копійок, в березні тариф підвищиться до 99 копійок, у вересні – до 129 копійок. Крім того, в квітні переглянуть тарифи на газ для населення.

“Виявили недостовірні дані про доходи та майновий стан? Субсидія скасовується, а людина повинна повернути подвійну суму від вже раніше нарахованої.Власне, процес таких перевірок на сьогодні вже запущений – він невідворотний і цілком очікуваний протягом цього року “, – прогнозує керівник” Публічного аудиту “Максим Гольдарб.

Джерело: segodnya.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно