Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Субсидії та пільги тепер розраховуються інакше

cabc
 

Згідно з постановою КМУ від 6.06.2014 р. № 409 “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” та інших документів, якими регулюється надання пільг і субсидій, 27 квітня внесено зміни (постановами КМУ № 317 і № 319), які вступили в силу 30 квітня 2016.

Що змінилося для пільговиків

Зміни, передбачені постановою КМУ від 27.04.2016 р №317, яка набрала чинності 30.04.2016 р., стосуються всіх норм і коефіцієнтів для індивідуального опалення газом, які застосовуються при призначенні пільг і субсидій. Зокрема:

1. Зменшено соціальні норми споживання газу на приготування їжі і підігрів води – нові норми встановлені такі ж, як для оплати спожитого газу споживачами без лічильників.

2. Зменшено соціальний норматив (норму використання природного газу) для індивідуального опалення з 7 до 5,5 куб. м на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць (в опалювальний період).

3. Переглянуто коригувальні коефіцієнти для опалення – для споживачів багатоповерхівок (5 і більше поверхів) встановлено такі ж коефіцієнти як для 3-4-поверхових будівель (для жителів 1-4-поверхових будинків коефіцієнти не змінилися).

Постановою КМУ від 27.04.2016 р. №319, яка набрала чинності 30.04.2016 р., передбачено низку змін щодо призначення та надання субсидій, а також щодо визначення сукупного доходу при наданні пільг.

Право пільговика на отримання пільг визначатиметься на 12 місяців (раніше – на 6 місяців). Однак громадянам, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг і звертаються за субсидією, пільги на період отримання субсидії не будуть нараховуватися.

Щодо невикористаних за опалювальний сезон сум субсидії через економного споживання Кабмін вирішив:

– Частина невикористаної суми – в еквіваленті вартості 100 куб.метрів природного газу (у разі використання енергоресурсу для індивідуального опалення) зараховувати в рахунок оплати послуг, в тому числі обов’язкової частини платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.

– Інші невикористані субсидії – повернути вдержавний бюджет.

Щодо обчислення сукупного доходу:

– Якщо субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається в I кварталі року, середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали минулого року, в інших випадках – за попередній календарний рік.

– Зміни щодо визначення сукупного доходу для пільговиків – враховується допомога по безробіттю та інші виплати, що сплачуються фондами соціального страхування

– Зміни щодо підвищення сукупного доходу при призначенні субсидій стосуються безробітних, студентіві працездатних осіб з доходами нижче прожиткового мінімуму. При цьому вирішено не враховувати в сукупний дохід державної соціальної допомоги на дітей-сиріт, а також допомогу внутрішньо переміщеним особам.

Дитячим будинкам сімейного типу субсидія буде призначатися за рішенням комісії з урахуванням кількості дітей, які фактично проживають в будинку (діти можуть бути не зареєстровані).

Мінсоцполітики, Мінінфраструктури і “Укрпошта” повинні забезпечити доставку повідомлень про призначення субсидії.

Джерело: budport.com.ua

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно