Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Тарифи на ЖКП в Україні можуть подвоїтися за три роки

slancevy_gaz_01
 

Українців у 2016-2018 рр. чекає нове підвищення вартості компослуг. Так вважають аналітики 14-ти дослідницьких центрів, які днями надали в Мінекономрозвитку і торгівлі консенсус-прогноз розвитку країни на найближче триріччя (в їх складі – фахівці МЕРТ, а також НБУ). На думку експертів, до такого зростання тарифів країну підштовхне подальше зростання курсу долара, а як наслідок – подорожчання енергоресурсів. Єдине ж, що може допомогти країні уникнути майже дворазового зростання цін, – наведення порядку в питаннях тарифоутворення, а також жорстка позиція на переговорах із МВФ, яка допоможе відстояти інтереси народу, говорять експерти.

ПРОГНОЗИ І ЕКСПЕРТИ. Є в консенсус-прогнозі і позитив: так, він обіцяє повільне зростання української економіки і уповільнення інфляції: в 2016 р. ВВП може вирости на 1,1%, в 2017-му – на 2,5%, а в 2018-му – вже на 3%. Інфляція ж знизиться з 13,5% в нинішньому році до 9% у наступному і до 7,3% в 2018-му. Як роз’яснив нам старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь, який брав участь у підготовці консенсус-прогнозу, експерти роблять свої висновки на підставі аналізу тенденцій розвитку світової та української економіки. Що стосується “комуналки”, то її зростання прогнозується виходячи з того, як буде змінюватися ціна газу і індекс цін виробників. Згідно з прогнозом, середня ціна газу на світових ринках у цьому році складе $ 202 за 1000 куб. м, у наступному – більше $ 210, а в 2018 – вище $ 220. Це позначиться і на його вартості для споживачів, так як зарубіжні кредитори, перш за все МВФ, вимагають поступового приведення цін до економічно обґрунтованих, у тому числі для населення і підприємств ТКЕ.

ПІЛЬГИ. Як роз’яснив нам енергетичний експерт Валентин Землянський, до кінця квітня для тих, хто опалює газом житло, діє пільговий тариф в 3,6 грн./куб. м газу, а для ТКЕ – 3 грн/куб. м. Але вже з травня цього року ціна має зрости до 5,5 грн./куб. м. При цьому ті, хто використовує газ лише для приготування їжі, вже платять 100% його вартості, тому їм подорожчання поки не загрожує. Але якщо імпортний газ ще виросте в ціні, а гривня девальвує, то в 2017-2018 рр. ціни можуть підняти і для них. “Подорожчання газу для ТКЕ автоматично тягне за собою зростання вартості опалення та гарячої води – на 55-60% від зростання ціни газу”, – пояснює Землянський.

Що стосується електроенергії, то графік підвищення вартості кіловат-години вже складено на рік вперед, до березня 2017 року, і представлений НКРЕ: з 1 вересня 2016 року мінімальна ціна кіловат-години складе 71 коп. (При споживанні до 100 кВт-год / міс.), максимальна – 1,64 грн. (при споживанні понад 600 кВт-год / міс.). З 1 березня 2017 р. ціна виросте до 90 коп. і 1,68 грн. відповідно. Рік тому це склало б 100% ринкової ціни струму. Але з урахуванням інфляції в 2017-2018 рр. вартість електроенергії ще виросте. Розрахунки показують, що при таких цінах і так недешева “комуналка” подорожчає ще вдвічі. І найбільше з гаманців українців “витягне” тепло: за 2-кімнатну квартиру в отопсезон доведеться заплатити близько 1800 грн. на місяць!

НЕ ПІДВИЩАТЬ? У той же час, за словами експертів, тарифи на газ у нас формуються непрозоро, і якщо не навести порядок у цій сфері, є ризик, що в певний момент населення просто перестане оплачувати непідйомні платіжки. Так, за словами Землянського, в тарифах не враховується, що газ українського видобутку, який на 75-80% покриває потреби населення і ТКЕ, коштує приблизно вдвічі дешевше імпортного – ціну закладають однакову. “Якщо у нового Кабміну буде бажання навести порядок у ціноутворенні, яке нам пропонує природний монополіст” Нафтогаз”, то газ для населення і гігакалорія повинні подешевшати, а не подорожчати”, – впевнений Землянський.

З ним згоден і екс-міністр ЖКГ, голова Спілки власників житла України Олексій Кучеренко: “Нацкомісія з регулювання енергетики та компослуг фізично не в змозі перевірити обгрунтованість тарифів на “комуналку” в кожному місті і містечку. А туди закладено і втрати в дірявих тепломережах, і обігрів атмосфери! Зараз почали встановлювати теплолічильники, так виявилося, що люди повинні платити менше на 25-30%, ніж за нормами. А в нових, добре утеплених будинках – і на всі 50%!”.

Політолог Вадим Карасьов вважає, що подальше зростання цін на компослуги – це глухий кут: “Зараз кожна третя сім’я отримує субсидію, через рік буде кожна друга. Звичайно, влада стане піднімати соцстандарти, але не більше ніж на рівень інфляції, цього мало. Треба пояснювати МВФ, що в існуючих умовах Україна не може підвищувати тарифи, і нарешті зайнятися модернізацією сфери ЖКГ”.

Джерело: segodnya.ua

, , , , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно