Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Тарифи за ЖКП необґрунтовано завищені

2216.jpg
 

Тарифи на житлово-комунальні послуги в Україні необґрунтовано завищені, розрахунок собівартості послуг енергогенеруючими компаніями викликає безліч питань, таку думку озвучив екс-міністр житлово-комунального господарства України (2007-2010 рр.) Олексій Кучеренко на прес-конференції в Києві у вівторок.

За його словами, тарифи на тепло для киян завищені в два рази, обсяги споживання води однією людиною, які виставляються до оплати, нереалістичні. “Ті, у кого в будинку стоїть лічильник тепла, платять 4-5 грн за кв. М, а ті, у кого його немає, – 9-10 грн за кв. М.Це дворазовий обман, що покриваються регулятором, який має важелі впливу на монополістів. Хто знімає ці вершки? Я б дуже хотів на відкритому засіданні з присутністю регулятора задати ці питання “, – сказав він.

За словами А.Кучеренко, відпуск тепла у “Київенерго” йде по системах обліку, до яких ніхто не має доступу, ні споживач, ні столична влада. “Потрібно або зобов’язати” Київенерго “оснастити 100% будинків системами обліку тепла, або знизити тариф в два рази”, – додав О.Кучеренко.

Він зазначив, що вартість Гкал, виробленої “Київенерго” та Дарницької ТЕЦ, однакова, незважаючи на те, що перша компанія закладає в тариф для населення дешевий дотований газ, а друга – вугілля, що купується за ринковими цінами і становить 2/3 собівартостівиробництва. “Знаєте, як” Нафтогаз “обґрунтував ціну на газ на рівні 5,4 тис. Грн за куб. М? Половину, майже 2,8 тис. Грн, вони назвали вартістю основного капіталу.І обґрунтували це так: це якби ми ці гроші вклали в іншу сферу економіки, ми б змогли отримувати набагато більший прибуток “, – сказав О.Кучеренко.

Експерт фонду суспільної безпеки Юрій Гаврилечко додав, що ніде в світі собівартість продукції так не розраховується.”Якщо використовувати такий підхід до визначення собівартості iPhone (розділити капіталізацію компанії на кількість вироблених пристроїв), то собівартість пристрою була б $ 10 тис. Ось приблизно так само розраховуються тарифи у компаній-монополістів.Обґрунтувати можна все що завгодно, але ні найменшого відношення до собівартості це не матиме взагалі “, – сказав він.

За словами О.Кучеренко, у населення немає довіри до тарифів.Арбітром відносин споживача і монополіста повинна була стати Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ).

“Ви довіряєте цьому арбітра?Це нормально, що 24-річний товариш призначений керуючим цієї комісії? Я не хочу критикувати, але ці кадрові призначення неприпустимі.Я розумію, що необхідно збалансувати фінансову систему країни, але затягування поясів не повинно перетворитися на зашморг на шиї “, – сказав він.

А.Кучеренко відзначив необхідність вимагати від уряду повної прозорості відносин між споживачем та природними монополіями, а також забезпечення інформаційної підтримки споживача, так як сьогодні його кинули один на один з монополіями.”Є дві альтернативи: або буде прозора державна система регулювання монополій, яка захищатиме споживача і поверне його довіру, або актуальним стане гасло націоналізації енергетичних активів.І я особисто, не приховую, це підтримаю, бо вважаю, що вони несправедливо потрапили не в ті руки. Сьогодні вони є загрозою національній безпеці країни “, – додав екс-міністр.

А.Кучеренко резюмував, що люди не зможуть оплачувати такі тарифи, їх потрібно пов’язувати з платоспроможністю населення, і приклади Європи в цьому питанні не актуальні, оскільки там латки вище українських.”Мене лякає інше – я не бачу людини в уряді, який би комплексно спробував пов’язати це в одну проблему”, – резюмував екс-міністр.

Джерело: interfax.com.ua

Возможно, Вам также будет интересно