Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Театри і музеї можуть позбавити статусу національних

16595.jpg
 

Це може статися, якщо установи культури не побажала обладнати свої будівлі елементами доступності.
Мінрегіон спільно з представниками осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення розробляють документ, згідно з яким всі національні заклади культури, такі як музеї і театри, зобов’язані будуть відповідати вимогам універсального дизайну, тобтопотурбуватися питаннями доступності. Про це ABCnews повідомив директор департаменту містобудування, архітектури та планування територій Мінрегіону Сергій Білоус.За його словами, ці вимоги передбачається закласти в указ президента, яким будуть внесені зміни в положення про національний заклад.

Як повідомив Сергій Білоус, така пропозиція була озвучена на комітеті із забезпечення доступності людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.Фактично, це означає, що ті національні заклади культури, які не відповідатимуть вимогам майбутнього указу, можуть бути позбавлені статусу “національний”.

“Зрозуміло, що вони не зможуть вирішити ці питання миттєво, тому автоматично віднімати статус національних у них не будуть. Указом буде передбачений термін в півтора року, щоб установи зробили свої приміщення доступними”, – пояснив Сергій Білоус.На сьогодні лише одиниці установ відповідають всім вимогам доступності, наприклад, мають пандуси і тактильні елементи. Сергій Білоус зміг привести лише два приклади: Львівська опера і столичний “Мистецький Арсенал”.

Як підкреслив Сергій Білоус, індульгенцію таким установам не дає навіть статус пам’ятника архітектури. “Будівля Мінрегіону – теж пам’ятник архітектури. Але ми поставили завдання зробити його доступним для всіх категорій громадян і виконали її.Встановили таблички для людей з вадами зору, тактильні елементи, пандуси, переобладнали туалет, зробили навігацію. Рішення знайти завжди можна “, – переконує чиновник.

Крім того, комітет розглянув також питання обладнання пандусів в житлових будинках, зокрема, виділення землі під ці цілі.”Для людей, які проживають в будинках, повинно бути легко і просто отримати всі дозвільні документи і облаштувати пандуси”, – повідомив Сергій Білоус.

Також, як додав заступник міністра Лев Парцхаладзе, робота по впровадженню норм універсального дизайну повинна початися насамперед з адміністративних будівель. “Ми говоримо про імплементацію європейських норм про доступність будівель громадського значення.Тому в першу чергу повинні бути переобладнані держустанови, куди люди приходять за послугами. Всі моменти, від дизайну приміщень до відносини, повинні бути людяними “, – зазначив він.

Джерело: abcnews.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно