Тепло в Україні з 1 липня подорожчає майже вдвічі

Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), підвищила тарифи на теплову енергію та послуги центрального опалення для населення майже в два рази з 1 липня 2016 року.
За таке рішення одноголосно проголосували в четвер усі члени НКРЕКУ. “Чинний середньозважений тариф на тепло для населення становить 534 гривень за 1 Гкал, з 1 липня середньозважений тариф встановлюється на рівні 1 043 гривні за 1 Гкал”, – зазначила керівник профільного управління НКРЕКУ Світлана Черних під час обговорення питання.
Вона додала, що збільшення відбувається за рахунок зростання паливної складової (на 474 гривні/Гкал), тарифу на електроенергію (13 гривень/Гкал) і заробітних плат (9 гривень/Гкал).
За її словами, коригування паливної складової пов’язана з рішенням уряду про зміну тарифу на газ, що використовується при виробництві тепла для населення. Якщо раніше на паливо доводилося 400 гривень у вартості 1 Гкал тепла (75% вартості), то з 1 липня ця цифра становить 874 гривні (84% вартості).
У НКРЕКУ висловили впевненість, що затверджена урядом ціна газу для теплокомуненерго на рівні 4942 гривні за 1 тисячу кубометрів (без урахування ПДВ і транспортування) є найнижчою на ринку, оскільки моніторинг за чотири місяці поточного року показує, що промисловість купувала газ за ціною від 5 433 гривень за 1 тисячу кубометрів до 6 880 гривень за 1 тисячу кубометрів (без урахування ПДВ, цільової надбавки і тарифів на його транспортування).
“Комісія не виконала свою компетенцію, свої зобов’язання і не встановила економічно обгрунтований показник ціни на газ – це, по-перше. Тому те, що ви будете далі робити, буде оскаржено в суді”, – сказала Тимошенко.
Вона також зазначила, що в 2015 році населення спожило 17,2 мільярда кубометрів газу, тоді як Україна здобула власного газу 19,9 мільярда кубометрів.
Джерело: economics.unian.net
Возможно, Вам также будет интересно
Чи є життя під уламками ЖЕКів Эксперт: покупать жилье на начальном этапе строительства выгодно