Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Тепло від сонця – що потрібно знати про сонячні колектори

air_solar2_0
 

Використання сонячної енергії для опалення будинку за допомогою сонячних колекторів не слід плутати з сонячними батареями, так званої фотовольтаїки, яка використовується для отримання електроенергії. Сонячна енергія довела свою ефективність в усьому світі, тепер і українці можуть скористатися цими результатами.

Це джерело енергії має цілий ряд переваг у порівнянні з викопними видами палива, зокрема – це невичерпне і екологічно чисте джерело, яке при правильному плануванні може заощадити до 50-60% енергії на нагрів води і до 30% на опалення будинку. Сонячні колектори без проблем інтегруються в усі сучасні опалювальні системи.

Принцип роботи колектора

Якщо говорити простою мовою то сонячний колектор нагадує звичайний чорний шланг з водою, який лежить на сонці, нагрівається сам і нагріває воду, яка в ньому знаходиться. Нагрівання в сонячному колекторі відбувається наступним чином:

– Колектори (трубки з спеціальним абсорбером) поглинають сонячні промені і нагрівають спеціальний рідкий теплоносій;

– Циркуляційний насос подає цю рідину в теплообмінник після чого тепло передається воді в накопичувальному баці. До цього баку також підключені інші можливі джерела нагріву (газовий, електричний або твердопаливний котел, тепловий насос);

– При недостатньому сонячному випромінюванні (найчастіше в осінній і зимовий період) вода в накопичувальному баці догрівається до потрібного рівня за допомогою інших джерел. Улітку в сонячні дні сонячний колектор може забезпечити до 70% кількості необхідної гарячої води.

Сонячна енергія в контурі опалення

Як вже було сказано вище, сонячні колектори також можуть використовуватися в системі опалення, що також може дати певну економію. Основним елементом системи в даному випадку служить вищезгадана буферна ємність яка дозволяє акумулювати тепло від різних джерел, при цьому спеціальний контролер задіє потрібний нагрівальний контур.

Для того щоб отримати максимально ефективну систему опалення сонячні колектори необхідно поєднувати з тепловим насосом або твердопаливним котлом. Однак їх застосування досить ефективно разом з конденсаційним газовим котлом.

Види сонячних колекторів

Розрізняють два основних види колекторів – плоскі і трубчасті. У плоских колекторах тепло поглинає поверхня, звернена до сонця. Причому конструкція поверхні така, що вона практично не відображає тепло, а повністю його поглинає, передаючи теплоносія, який знаходиться в трубках під цією поверхнею.

В кінцевому підсумку вони відрізняються від трубчастих колекторів лише тим, що самі трубки ізольовані від навколишнього середовища.

Для теплоізоляції в плоских колекторах застосовують традиційні утеплювачі – мінеральну вату або поліуретанову піну. Такі колектори трохи дешевше і мають малі витрати на обслуговування і ремонт, проте вони поступаються в продуктивності трубчастим моделям.

Плоскі сонячні колектори є сенс використовувати тільки в низькотемпературних системах опалення, таких як тепла підлога, в традиційних опалювальних контурах із застосуванням радіаторів їх застосування не виправдано.

Вакуумні трубчасті колектори більш ефективні за рахунок хороших ізоляційних властивостей вакууму, завдяки якому теплові втрати в скляній трубці практично відсутні. Ці колектори здатні акумулювати тепло навіть при меншій кількості сонячного світла, а також в умовах розсіяного світла, завдяки чому можуть монтуватися на даху, орієнтованої не строго на південь. Також їх можна використовувати і в високотемпературних системах опалення.

Джерело: superdom.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно