Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Термомодернізація будинків дозволяє економити до 55%

4178.jpg
 

“Модернізація газового котла дає економію всього в 5-7%, в середньому в теплових мережах втрати – 15-17%, а втрати в житлових будинках – 47-52%”, – зазначив віце-прем’єр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово -комунального господарства України Геннадій Зубко.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України в стратегії модернізації галузі зробило ставку на комплексну енергоефективність.Про це в інтерв’ю РБК-Україна заявив віце-прем’єр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

“Модернізація газового котла дає економію всього в 5-7%, в середньому в теплових мережах втрати – 15-17%, а втрати в житлових будинках – 47-52%”, – зазначив Зубко.

Тому, за його словами, стратегія обрана така: спочатку поставити прилади обліку і з’ясувати, скільки люди насправді споживають, і визначити справедливий обсяг споживаної теплової енергії.”Якщо ми почнемо модернізацію з вирішення проблем теплокомуненерго – у підприємств взагалі не буде бажання що-небудь оптимізувати і думати про те, як надати якісну послугу споживачам, оскільки вони все одно отримають допомогу держави.Тому наше завдання зараз – поставити облік з регулюванням, що дасть 10-15% економії, а термомодернізація будинків дасть економію до 55% “, – сказав віце-прем’єр.

Поки ж Мінрегіон ще не привернув достатнього обсягу фінансування від міжнародних організацій на реалізацію комплексної програми з енергоефективності. “Зараз всього 14 міст (обласних центрів) беруть участь у цій програмі на пілотній стадії.В цілому на її реалізацію передбачено близько 500 млн грн бюджетних коштів, з яких 300 млн грн спрямовано на енергоефективні заходи.А решту 147 млн ​​грн – кошти, які ми плануємо направити на компенсацію 30-50% витрат на встановлення ІТП в житловому фонді “, – зазначив Зубко.

Однак, враховуючи, що в цілому обсяг недофінансування галузі становить близько 800 млрд грн, то 500 млн грн – не ті гроші, які рятують ситуацію.”Тому, крім кредитних коштів, ми зараз розглядаємо можливість створення фонду, в якому будуть акумулюватися відрахування на енергоефективність”, – підкреслив глава Мінрегіону.

Джерело: ubr.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно