Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

ТОП-5 “акул” житлової забудови в Києві

17d625bc6ab4e0b838886655cc3f6599
 

Незважаючи на невтішну статистику, в Києві продовжують з’являтися нові будмайданчики, добудовуватися житлові комплекси і цілі квартали нового житла. ABCnews вирішив розібратися, хто з забудовників зараз продає найбільшу кількість об’єктів в Києві.

Методологія

Основний критерій, за яким компанії і їх об’єкти потрапляли в рейтинг, – можливість купити квартиру на первинному ринку. Другий критерій – всі будівлі знаходяться в столиці, нерухомість в Київській області не розглядалася в рейтингу. Крім того, не розглядалася нежитлова нерухомість.

У процесі складання рейтингу було проаналізовано всі об’єкти, що продаються в Києві – будь вони на початковому або фінальному етапі будівництва. Джерела: дані каталогу новобудов ЛУН.ua, сайти об’єктів, сайти компаній-забудовників. Ми нарахували 54 забудовника, які на сьогоднішній день продають житло на 172 об’єктах. Забудовники рейтингувались за кількістю об’єктів, в яких ведуться продажі на первинному ринку від більшого до меншого.

ТОП-5

Незаперечними лідерами стали компанія «Укрбуд» і холдингова компанія «Київміськбуд», кожна з яких продає квартири на більш ніж 20 об’єктах.

Крім того, що ці компанії зараз будують найбільшу кількість житлових комплексів, їх об’єкти самі по собі досить масштабні. Наприклад, у «Укрбуду» найбільший – ЖК «Паркова Долина», який, по суті, можна назвати цілим мікрорайоном, що складається з п’яти будинків на 2250 квартир.

«Герцен-Парк» – ще один масштабний житловий комплекс державної будівельної корпорації, що складається з двох будинків на 757 квартир. ЖК «Садовий» також складається з двох будинків на 750 квартир.

«Київміськбуд» також продає квартири в масштабних житлових комплексах, найбільший з яких – мікрорайон «Позняки-4а» на 4216 квартир. Трохи менші – ЖК «Зарічний» і «Французький квартал» на 2080 і 1 229 квартир відповідно.

У п’ятірку також увійшли «Інтергал-Буд» з дев’ятьма об’єктами, GEOS, що продає квартири в восьми своїх житлових комплексах і «Житлоінвестбуд-УКБ» з шістьма об’єктами.

Так, найбільшими житловими комплексами «Інтергал-Буд» за інформацією каталогу новобудов ЛУН є «Паркові Озера» на 3365 квартир, «Яскрава» на 2220 квартир і «Нивки-Парк» на +1885 житлових приміщень.

Більш компактні будинку у компанії GEOS, найбільший продається житловий комплекс – Lemonade на 900 квартир. Трохи менші – Gloria Park і Geneva.

У комунальної будівельної компанії «Житлоінвестбуд-УКБ» наймасштабніший продається проект на сьогодні – комплекс з п’яти 26-поверхових будівель по вул. Крушельницької на 1500 квартир.

Варто відзначити, що в п’ятірку лідерів традиційно ввійшли два комунальних підприємства, «Київміськбуд» і «Житлоінвестбуд-УКБ», а також державне – «Укрбуд», що вказує на монополізацію столичного ринку. Заступник голови КМДА Олександр Спасибко раніше також заявляв, що міська влада охочіше віддає землю під будівництво і реконструкцію міських КП, оскільки вважають їх більш надійними.

Директор компанії City Development Solutions Ярослава Чапко зазначила, що дані рейтингу показують високу концентрацію ринку первинної житлової нерухомості столиці. «З одного боку, для покупця менш ризиковано мати справу з великим забудовником, що мають великий портфель проектів, хорошу історію продажів, репутацію. З іншого боку, хвороба «стрімкого зростання» може зіграти проти самого забудовника – нові будівництва вимагають значного фінансування, яке в більшості випадків забезпечується за рахунок покупців квартир. При зниженні обсягу продажів зросте ризик зупинки або заморозки будь-яких об’єктів», – розповіла ABCnews Ярослава Чапко.

Хто не увійшов до ТОП-5

Шосте місце між собою розділили три компанії – UDP, Stolitsa Group і bud development, кожна продає квартири в п’яти своїх об’єктах.

На сьоме місце вийшли сім забудовників – «К.А.Н.Девелопмент», «Нерухомість від Ковальської», «Познякижилбуд», «ПрімІнвест», «ДБК-4», «Фундамент» і «Житлобуд». Кожен із них продає квартири в чотирьох своїх об’єктах.

Квартири в трьох об’єктах продають Банк «Аркада», «ТММ» і «Міськжитлобуд». Решта забудовників реалізовують свої метри в двох і менше житлових комплексах. Згідно з рейтингом, компаній, що продають квартири в одному-трьох об’єктах більшість (29 з 54).

Ярослава Чапко пояснила цю ситуацію тим, що ділянок, придатних для житлової забудови в Києві стає менше з кожним роком, тому, забудовникам стає тісно на столичному ринку. Крім того, житлова нерухомість – це привабливий сегмент для розвитку, що приносить прибутковість до 25-35%. Також і тому на ринку багато новачків, охочих заробити на житло. «Цим пояснюється велика кількість компаній, що мають по одному проекту – вони пробують, наскільки їм цікавий цей ринок, а заодно і освоюють свої земельні ділянки, які частіше за все, як непрофільні активи, виявляються у них на балансі», – підсумувала Ярослава Чапко.

Джерело: abcnews.com.ua

, , , , , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно