Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Топ-5 найбільш дохідних мереж будівельних супермаркетів

1379870754_big
 

Ситуація в сегменті DYI-рітейлу (від англ. Do It Yourself – “зроби це сам”) стабілізується. У 2015 році будівельні мережі істотно поліпшили свої фінансові результати.

На першому місці очікувано мережу “Епіцентр” (ТОВ “Епіцентр К”). За даними журналу “Топ-100. Рейтинги найбільших”, чистий дохід “Епіцентру” за 2015 рік склав 22,7 млрд грн проти 19 млрд в 2014 році. Чистий прибуток компанії за 2015 рік – 1,8 млрд грн.

“Оборот компанії продовжує зростати і в 2016 році. Так, за підсумками першого півріччя дохід підприємства склав 14,2 млрд грн, а за аналогічний період минулого року – 11,7 млрд грн. Тобто приріст склав 21%”, – уточнює Петро Михайлишин, гендиректор “Епіцентр К”.

На другому місці – “Нова Лінія”, яку “Епіцентр” придбав кілька років тому. Чистий дохід мережі в 2015 році склав 3,29 млрд грн, чистий прибуток 231 млн грн. Нагадаємо, восени 2013 року група компаній “Епіцентр” купила у Dragon Capital “Нову Лінію”. Сума угоди не повідомлялася.

На третьому місці – “Леруа Мерлен Україна” з показниками чистого доходу в 2015 році в 1,14 млрд грн. Компанія не змогла вийти в прибуток. Чистий збиток за підсумками минулого року – 113 млн грн.

Як і інші рітейлери, будівельні роздрібні мережі відчувають на собі негативний вплив девальвації.

“Коли “впала” гривня, ризики компанії значно зросли. Обтяжені кредитними зобов’язаннями у валюті, ми втрачаємо доходи через велику курсову різницю. Відповідно можливості розширення мережі набагато зменшилися. Тому перш за все ми інвестуємо в будівництво нових і добудову вже відкритих торгових центрів, які демонструють стрімку динаміку продажів”, – розповідає Михайлишин.

Проте, оператори ринку вірять у перспективність сегмента DYI-рітейлу. “За стандартами Міжнародної ради торгових центрів (ICSC), на 1 тис. жителів у середньому по Україні припадає 103 кв. м торгової площі. У той час як в Люксембурзі – 625 кв.м (найвищий показник в Європі). Тому нам є куди рости. Однак для розвитку роздрібної мережі в нашій країні потрібна стабільна економіка і зростання добробуту українці”, – резюмує Михайлишин.

Джерело: delo.ua

, , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно