Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Топ найдивніших і незвичайних будівель світу.

3162.jpg
 

Людська фантазія воістину безмежна. Її прояви можна побачити в самих різних сферах діяльності людства: у мистецтві, науці, технологіях і т.д.

Винахідників свого часу вважали диваками, які живуть у своєму світі фантазій. Зараз багато «фантазії з минулого» істотно полегшують наше життя. Телефон, телебачення, радіо, автомобіль і т. Д.- Все це речі, без яких ми не можемо обійтися в наш час, але колись це була просто фантастична ідея. Багатьма творами мистецтва ми захоплюємося, значну частину яких так і не можемо розгадати.Чимало цікавих і неймовірних ідей торкнулися і архітектуру. У кожної епохи є свої геніальні архітектори, які втілювали в життя здавалося б нездійсненні задуми.Більшість таких архітектурних творінь стають не тільки головними пам’ятками світу, а й спадщиною цілих народів та епох.

Пропонуємо Вашій увазі підбірку найцікавіших і незабутніх архітектурних чудес світу. Отже:

1.Саграда Фаміліяілі Храм Святого Сімейства. Іспанія.

Храм розташований в Барселоні. Його будівництво почалося більше століття тому і все ще триває.Проект був розроблений архітектором Франсіско дель Вільяр, але незабаром цим творінням зайнявся великий архітектор Антоніо Гауді.За проектом Гауді храм повинен складатися з пятинефной церкви у формі латинського хреста, утвореного перетином головного нефа з тринефний трансептом.Неймовірно велика за розміром апсида, під якою розташована крипта, включає сім каплиць і обхідну галерею за хором.Клуатр, який оточує будівлю, повинен буде з’єднати всі фасади церкви: південний фасад Страстей Христових, східний фасад Слави і північний фасад Різдва Христового. Завершує споруду вісімнадцять веж.Дванадцять з них, по чотири на кожному фасаді будуть присвячені дванадцяти апостолів.Чотири 120-метрових вежі над средокрестием на честь Євангелістів оточать центральну 170-метрову вежу Ісуса, а трохи менша за розмірами дзвіниця Діви Марії буде розташована над апсидою.Весь цей шедевр прикрашений скульптурами і фресками, на яких можна побачити безліч сюжетів з Біблії.

Цікавий факт: Висота центральної та найвищої вежі Ісуса – 170м.За задумом Гауді, його архітектурне творіння не повинно затьмарювати створену Богом горуМонжуік, висота якої становить 173м.

2. Палац Фердинанда Шеваля. Франція.

Палац Фердинанда Шеваля знаходиться у Франції, в місті Отеро.Це дивовижне будівництво побудував французький листоноша, витративши на це 33 роки свого життя. Кожен день, розносячи пошту і долаючи близько 25 км, він збирав незвичайні, химерної форми камені.У вільний від роботи час, незалежно від часу доби і погоди, він будував свій ідеальний палац.Цей незвичайне споруда, оточена різними скульптурами, сходами і фонтанами, поєднало в собі різні стилі та напрямки, які, здавалося б, поєднати було неможливо.

Цікавий факт: На стіні будівлі висічений девіз Фердинанда, який свідчить: «1879-1912, 10000 днів, 93000 годин, 33 роки важкої праці. Хто думає, що може зробити краще – нехай спробує ».

3. Храм Ват Ронг Кхун. Тайланд.

Буддійський храм, розташований недалеко від міста Чіанграй в Таїланді. Автор храму – тайський художник Чалермчай Косітпіпат. Будівництво храму почалося в 1997 році і продовжується до цих пір. За задумом автора, білий колір храму символізує чистоту Будди.Вікна, через які в храм проникає світло, символізують світло мудрості Будди. Сам храм – символ нірвани, якої можна досягти лише через страждання.Під мостом, який веде до храму, знаходяться скульптури нещасних страждальців – нараки, які несуть покарання за свої гріхи в буддійському чистилище – нараки. Коло з іклами являє собою пащу демона Раху, який, згідно з міфами, ковтав Сонце і Місяць.Храм оточує красиве озеро з білими рибками.

Цікавий факт: друга назва храму Білий храм, так як він побудований переважно з матеріалів білого кольору. Дах храму прикрашають різного виду тварини, які символізують природні стихії.На одній зі стін храму художник зобразив сюжети з фільмів «Зоряні воїни», «Матриця» та інших фантастичних творів.

4. Вигнутий Будинок. Польща.

Будинок знаходиться в місті Сопоті і був побудований за проектом архітекторів Шотінскіх і Залевського.Фасад будівлі не має жодної прямої лінії, а для його оформлення були використані самі різні матеріали: пісковик, камінь, черепиця, пластик, скло. Здавалося б, несумісні речі прекрасно поєднуються в цьому химерному будиночку.Вікна, двері, дах, усе в ньому зігнуто, як будь-то Ви дивитесь крізь спотворює скло. Усередині будиночка розташувалися всілякі бутіки, кафе і магазинчики.

Цікавий факт: Ідею такого незвичайного будинку архітекторам підказали малюнки художників Яна Марціна Шанцера і Пера Оскара Дальберга, які свого часу справили на них величезне враження.

5. Танцюючий будинок. Чеська республіка.

Танцюючий будинок – це нестандартне офісну будівлю в Празі в стилі деконструктивізму. Будівля складається з двох циліндричних веж: нормальної і деструктивною. На даху центру розташований затишний французький ресторанчик, де можна посидіти і помилуватися Прагою.Авторами проекту були два архітектора – хорватський архітекторВладо Мілуніч канадський архітекторФренк Гері. Будівництво будинку курирував Вацлав Гавел, колишній президент Чехії.

Цікавий факт: Танцюючий будинок також називають жартома «Джинджер і Фред» на честь легендарної танцювальної пари Джинджер Роджерс і Фред Астер.Одна з двох циліндричних частин, та, що розширюється догори, символізує чоловічу фігуру, а друга частина будівлі візуально нагадує жіночу фігуру з тонкою талією і розвівається в танці спідницею.

6. Будинок Бальо. Іспанія.

Будинок Бальо, який ще називають «Будинком кісток» був збудований для текстильного магната Жозепа Бальо-і-Касановаса в Барселоні і незабаром перебудований архітекторомАнтоніо Гауді.Цікавою особливістю будинку Бальо є практично повна відсутність в його оформленні прямих ліній. Як і в інших своїх архітектурних творіннях, Гауді продумав всі найдрібніші деталі, як в конструкціях будівлі, так і в декоративних деталях фасаду.Заворожує унікальність оформлення світлового двору, де архітектор створив особливу гру світлотіні: для досягнення рівномірного освітлення Гауді поступово змінює колір керамічної облицювання від білого до блакитного і синього, інтенсифікуючи його в міру просуваннязнизу вгору і завершуючи сьогоденням сплеском блакиті в обробці димових і вентиляційних труб.

Цікавий факт: є безліч тлумачень символіки головного фасаду, одне з них є інтерпретація будівлі як фігури гігантскогодракона- улюбленого персонажа Гауді.Перемога покровітеляКаталонііСв. Георгіянад драконом може битьаллегоріейпобеди добра над злом. Меч Св.Георгія, який встромився в «хребет дракона», представлений у вигляді башточки, увінчаною георгіївським хрестом, фасад будівлі зображує блискучу «луску» чудовиська і усіяний кістками і «черепами” його жертв, які вгадуються в формахколонн бельетажа ібалконов.

7.Храм Істини. Тайланд.

Храм Істини, це дерев’яний храм, який знаходиться в Паттайя, на березі Сіамської затоки і оточений парком. Це найбільший у світі храм, який, за словами тайців, було збудовано без єдиного металевого цвяха.Спорудження храму продовжується і в наш час, закінчення будівництва намічено на 2025. Кожен сантиметр храму прикрашений різьбленням, малюнки якої відображають релігійні і міфологічні сюжети Камбоджі, Китаю, Індії і Таїланду.

Цікавий факт: Храм прикрашають вирізані вручну дерев’яні скульптури, які представляють сім творців, без яких не може народитися і існувати людина. До них відносяться: Земля, Мати, Батько, Небо, Сонце, Місяць і зірки.

8. Готель «Божевільний будинок».В’єтнам.

«Казкова” готель знаходиться в місті Далат, в’єтнамська провінція Ламдонг. Архітектором цього архітектурного витвору була в’єтнамка Данг В’єт Нга.Перебуваючи в готелі, з’являється відчуття, що тут зовсім інший світ, світ де переплітаються всі казки з нашого дитинства. Готель нагадує величезне дерево, з декоративними елементами у формі тварин, рослин і казкових персонажів.Поряд з готелем височить гігантський жираф, усередині якого розташовується чайний будиночок. Божевільний будинок став одним з захоплюючих і відвідуваних визначних пам’яток В’єтнаму.

Цікавий факт: Данг єт Нга створила цей незвичайний будинок без єдиного креслення.Вона лише намалювала малюнок будинку, про який вона мріяла і найняла місцевий ремісників і майстрів, щоб вони втілили цю фантазію в життя.

9. Храм Лотоса. Індія.

Головний Бахайській храм Індії розташований в місті Нью-Делі.Архітектором цього красивого творіння був Фаріборз Сахба, канадець іранського походження. Храм побудований у вигляді квітки Лотоса з білого мармуру, доломіту і бетону. 27 “пелюсток”, облицьованих мармуром і об’єднаних по три, додали храму девятіугольную округлу форму. Храм є однією з головних визначних пам’яток Індії, який відвідують близько мільйона туристів на рік.

Цікавий факт: Храм оточують дев’ять басейнів, щоб створити враження, ніби храм, подібно до квітки лотоса, стоїть на воді.Одночасно вони символізують дев’ять шляхів віруючого бахаїтів.

10. Лісова Спіраль. Німеччина.

Лісова спіраль – це унікальний 12-поверховий житловий комплекс, який розташований в Дармштадті.Проект належить австрійському архітектору і художнику Фріденсрайху Хундертвассеру, який віддавав перевагу проектувати і будувати свої будівлі в “природному” й “екологічному” стилі.Будинок побудований у формі спіралі з садом на даху і унікальний повною відсутністю прямокутних форм. Фасад будинку оздоблений різними кольорами і нагадує кольорову равлика.

Цікавий факт: Будинок має 1048 вікон, розмір і форма, яких не повторюються.Під кожним вікном, архітектор зобразив невелику корону, щоб кожен мешканець відчував себе королем. Інтер’єр кожної квартири в будинку є також унікальним і неповторним.

Це тільки мала частина незвичайних архітектурних творінь людини і в усьому світі розкиданий не один десяток таких дивовижних будівель, без яких, погодьтеся, світ би був не таким яскравим.

Джерело: news.realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно