Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Топографо-геодезичну діяльність планують врегулювати новим Законом

18721.jpg
 

Проект оприлюднено для громадського обговорення.
Госгеокадастр розробив проект нової редакції Закону «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність».

Документ підготовлений з метою гармонізації українського законодавства в сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності з європейським, а також адаптації до стандартів ISO щодо якості та формату обміну геопросторовими даними.

Державну геодезичну мережу і систему відліку планують модернізувати відповідно до вимог Європейського Союзу.Зокрема, проектом передбачено, що топографо-геодезичні та картографічні роботи здійснюються із застосуванням міжнародних, державних і місцевих систем геодезичного відліку.Державну систему геодезичного відліку і порядок використання міжнародних систем встановить Кабмін.

Також заплановано створення наступних державних фондів геопросторових даних:

– Державний фонд геопросторових даних України;

– фонд геопросторових даних Міністерства оборони України;

– відомчі фондигеопросторових даних.

Геодезичні, супутникові, нівелірні і гравіметричні дані, отримані в результаті геодезичної і картографічної діяльності, будуть вноситися в банк геодезичних даних.

Крім того, проектом врегульовано порядок сертифікації інженерів-геодезистів, реєстрації апаратури супутникових радіонавігаційних систем, а також питання саморегулювання в сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності та інше.

Відповідний проект Закону «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність» оприлюднено Госгеокадастром 18 січня для громадського обговорення. Зауваження та пропозиції до проекту приймаються протягом місяця.

Джерело: jurliga.ligazakon.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно