Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

ТРЦ освоюють нові формати

7637.jpg
 

Падіння купівельного попиту і зниження трафіку відвідувачів змусило торгові центри розширити і якісно змінити пул орендарів. По-перше, стало ще більше розваг. По-друге, з’явилися нові формати рітейлу.По-третє, тепер в ТРЦ все частіше не тільки продають товари, а й надають послуги.

Нестандартна віза

З початку листопада в ТРЦ Forum Lviv на площі 2 600 кв.му заробив візовий центр, в якому львів’яни можуть оформити візи в країни Шенгенської угоди, ряд інших європейських країн і Канаду.«Ця послуга є додатковою по відношенню до нашої пропозиції, яке більшою мірою fashion-орієнтоване», – розповідає директор Forum Lviv Марина Нестеренко.Вона задоволена цим нестандартним для торгових центрів орендарем, вважаючи, що такий крок посприяє збільшенню продажів одягу та аксесуарів для подорожей, подарунків, фінансових послуг та товарів інших магазинів.

У Києві Візовий сервіс-центр працює в ТРЦ Gulliver з весни поточного року, і його появи тут теж раді, оскільки він збільшив число відвідувачів на кілька тисяч щодня.Частина з них, говорить генеральний директор ТРЦ Gulliver Ірина Круппа, після відвідування візового центру заглядають на фуд-корт або роблять покупки в магазинах.

Правда, експерт з торговельної нерухомості Вадим Зінченко вважає ситуацію з візовим центром швидше вдалим збігом обставин, ніж тенденцією. «Ну скільки ще таких центрів може бути відкрито в Києві або в країні?», – Говорить він.Експерт вважає, що в українських ТРЦ не вистачає саме послуг, хоча попит на них вже починає формуватися.Наприклад, активно освоює площі в торгових центрах «Нова пошта», причому мова йде не тільки про Київ, але й про обласні центри: Харків, Дніпропетровськ, Вінниця та ін., І навіть про невеликі міста начебто Борисполя.Мережа хімчисток 5àSec навмисно локалізує свою діяльність в торгових центрах: з 2009 року було відкрито близько десяти таких об’єктів, переважно в столиці.

«Якщо ми говоримо про нестандартні рішення в нашому ТРЦ, то часто вони підказані самими клієнтами.Вже в процесі роботи ми почали звертати увагу на учасників ринку, чиї товари та послуги затребувані, але іноді абсолютно нестандартні для українських торговельно-розважальних центрів », – розповідає Ірина Круппа.Вона вважає відбуваються зміни в ТРЦ природними і такими, які повинні слідувати потребам ринку.

Онлайн-перешкоди

Ще одним фактором, що впливає на якісні зміни в пулі орендарів, стало розвиток цифрових технологій, що збіглося з загострилася необхідністю споживачів економити. Іншими словами, торгівля товарами активно переміщається в онлайн.

Особливо характерно це для сегмента побутової техніки та електроніки. «Магазини електроніки йдуть від того, що було років три тому. Тепер вони оренду не 1 тис. Кв. м, а 600-700 кв.м », – говорить керівник департаменту стратегічного консалтингу консалтингової компанії UTG Віктор Оборський.

Це скорочення пояснюється тим, що магазин в ТРЦ переформатується з точки вибору в точку видачі: покупець замовляє товар онлайн на сайті, а забирає його в магазині. За такого формату вже успішно працюють, наприклад, Comfy і «Цитрус».

Розваги як стиль життя

Багато покупки, зроблені онлайн, забирають не в ТРЦ, а на складах або отримують за допомогою кур’єрської доставки, що не сприяє збільшенню трафіку в ТРЦ.«Якщо в Україні ми зараз можемо констатувати більшою мірою тільки зміна купівельної поведінки зважаючи розвитку цифрових технологій, то в Європі вже повним ходом йдуть структурні зміни самих торгових центрів і сформувалася нова модель лізингу», -говорить комерційний директор ТОВ «Будхаус Груп» Максим Гаврюшин. Він, посилаючись на доповідь Європейського консультативної ради ICSC, пояснює, що в нинішніх умовах ставку необхідно робити на лайф-стайл (стиль життя), а не просто на торгівлю товарами.«Пул орендарів будується з нових пріоритетів, де все більшого значення набувають оператори общепита, послуг і стилю життя», – вважає він.

В Україні нестача лайф-стайл заповнюють за рахунок розваг – як тимчасових маркетингових заходів, так і здачі порожніх площ в оренду під розваги. Хоча Вадим Зінченко називає таке рішення проблеми не дуже ефективним.Він пояснює, що якщо відвідувачі приходять в ТРЦ за розвагами, то залишають там менше грошей. «Це не цільова аудиторія магазинів», – говорить він. До того ж, за його словами, оператори розваг платять за оренду куди менше, ніж рітейлери.

В цілому, як підкреслюють експерти, український ринок торговельної нерухомості як і раніше відстає від європейського, тому і рішення, які здаються для нас нестандартними, на Заході давно випробували.

Джерело: abcnews.com.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно