Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Ціна для українського споживача не є головною причиною вибору магазину для покупок – дослідження

supermarket-eda-zdorove-telezhka-rynok-prodavcy-dengi-market-prodazha-korzinka-pokupatel-potrebitel
 

Ціна для українського споживача не є головною причиною вибору магазину для покупок.

Для 44% українських і 46% світових споживачів похід у продуктовий магазин за покупками є рутинним заняттям, якому вони намагаються приділяти якомога менше часу. Кожен другий український споживач (57%) заявив, що ходить у магазин, щоб купити продукти, що закінчилися, щоб не витрачати на це багато часу.

Сучасний споживач вважає, що в більшості випадків звичний йому магазин роздрібної мережі не розуміє і не задовольняє його потреби. Так, тільки 38% українських і 49% світових споживачів сказали, що їх звичний продуктовий магазин правильно працює зі споживачем. Менше половини респондентів (45%) в Україні заявили, що рітейлер розуміє споживчі переваги в продуктах харчування, і 39% респондентам подобаються пропозиції рітейлера. Результати показали, що оцінка рітейлерів українським споживачем дещо гірша, ніж у світі.

Чи не в знижці справа 

Результати опитування споживачів у 19 продуктових категоріях свідчать про те, що ціна є одним із найважливіших факторів впливу при ухваленні рішення про покупку серед глобальних і українських споживачів. Поряд із ціною важливими атрибутами продукту для українського споживача є смак у хлібі та хлібобулочних виробах і натуральність у молочних продуктах. Коли мова заходить про вибір магазину для здійснення покупок, то сучасний споживач думає не тільки про ціну товарів у цьому магазині, але і про цінності, якими володіє той чи інший рітейлер. А саме, 70% українських споживачів в опитуванні заявили, що наявність високоякісних свіжих продуктів в асортименті сильно впливає на рішення про вибір магазину для покупок. Для 62% споживачів розташування є важливим фактором при виборі конкретного магазину для покупок. Атрибути, пов’язані з ціною, такі як хороші цінові знижки і промоакції, а також низька ціна за всіма товарними позиціями, впливають на рішення при виборі магазину на 46 і 54% українських споживачів відповідно.

«У той час як інтенсивна рекламна активність серед ритейлерів і виробників у комунікації вигідних цін для споживачів стала нормою, деякі споживачі, оцінюючи свої витрати, все більше значення надають цінності товару, а не ціні, – пояснює генеральний директор Nielsen в Україні та Білорусі Тетяна Безсмертна. – Споживачі часто готові платити більше, якщо бачать вигоду для себе. Одним із найбільш ефективних способів уникнути цінових воєн і нестійкої стратегії просування продукту є посилення переваг пропонованого товару. Щоб утримати покупця, виробникам і роздрібним мережам необхідно перевершувати його очікування і переконати, що підняття ціни дійсно виправдано».

Краще менше, та краще

Щоб з’ясувати, як споживач адаптується до постійного підвищення цін на товари в умовах низьких зарплат, Nielsen попросив респондентів розставити в порядку пріоритетності бізнес-стратегії, які виробник зазвичай застосовує, коли підвищує ціну на свій продукт. Стало зрозуміло, що самою бажаною стратегією, на думку як українських, так і глобальних споживачів, стала пропозиція більшої економічної упаковки за меншою ціною. Стратегія знижок і акцій користується меншою популярністю. Якістю продуктів ні український, ні глобальний споживач жертвувати не готовий.

Джерело: retail-community.com.ua

, , , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно