Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Ціни на оренду в валюті змусять перерахувати в гривню

858.jpg
 

У магазинів, які орендують площі в торгових центрах, і компаній з офісами в бізнес-центрах з’явилася нова можливість знизити вартість оренди.
Її надало Мінекономрозвитку і торгівлі, яке дало окреме роз’яснення щодо тарифів, за якими та повинна розраховуватися.

У більшості керуючих компаній торгових і бізнес-центрів ціна оренди в договорах вказана в доларах або в умовних одиницях (лише одиниці працюють у гривні). А тому після курсового стрибка з 8 грн / $ до 13,4 грн / $ вона підскочила відразу на 70%.

Однак у вересневому роз’ясненні Мінекономіки №3732-08 / 30327-07, підписаному першим заступником міністра Анатолієм Максютою йдеться, що власники будинків повинні переподпісать з орендарями договори в гривні.

«Внутрішньодержавний обмін товарами (послугами) повинен здійснюватися за цінами (тарифами), встановленими в валюті України з перерахуванням імпортної складової частини ціни (тарифу) в національну грошову одиницю», – йдеться в документі.

«Відповідно до букви документа, ні про які доларах, у. е. або формулах містять курсову прив’язку, не повинно бути й мови. Тільки гривня.В неї власники будинків повинні один раз перерахувати орендні ставки з поправкою на імпортну складову, і більше не зможуть її міняти, навіть якщо котирування на міжбанку просядуть до 15 грн / $.

Це роз’яснення Мінекономіки з юридичного запиту, і офіційний документ, який може застосовуватися до всіх спорах. Думаю, він стане серйозним козирем у переговорах між орендарями та господарями нерухомості.

Якщо сторони не зможуть домовитися, то, гадаю, нас чекає хвиля судових спорів, де наймачі будуть намагатися не тільки знизити діючі орендні ставки, але і повернути частину вже сплачених платежів », – прокоментував документ старший партнер адвокатськоїкомпанії «Кравець та Партнери» Ростислав Кравець.

Торговці не приховують, що для більшості з них орендна плата стала цього року непосильною ношею. Переговори для її зниження не припиняються ніколи, так що новий аргумент від Мінекономіки стане дуже важливою зброєю.

«Орендні ставки номіновані в доларах, договори перепідписувалися регулярно, приходячи до певної гривневій ціні. У регіонах десь раз в три місяці, а в деяких київських об’єктах доводиться домовлятися кожен місяць.На периферії змогли зафіксувати в договорах курсову прив’язку на докризовому рівні – 8 грн / у. е.

А в деяких випадках навіть вдалося домовитися про фіксовану оплату – відсоток від обороту.У Києві курс визначаємо щомісяця, хід переговорів ускладнюється тим, що багато об’єктів побудовані за кредитні валютні кошти або обслуговуються іноземними керуючими компаніями », – розповів керівник групи по роботі з об’єктами нерухомості торгової мережі«Спортмастер» Олександр Кучерявий.

Експерти вважають, що найбільш поступливими в частині переговорів будуть власники порожніх БЦ і ТРЦ, інші будуть напирати на імпортну складову і тримати високі ціни.

«Частка імпорту при створенні професійних об’єктів класів« А »і« В »досягає 60-70%. Вітчизняні тільки «стіни», а вся інженерія, скління, оздоблення багато іншого – імпортні.

Але при виробництві цементу, цегли, газобетону і металевих конструкцій використовується електроенергія, плюс доставка будматеріалів.

Скрізь при бажанні можна вичленувати імпортну «нафтогазову» складову », – зазначив партнер Української торгової гільдії Віталій Бойко.

Джерело: business.vesti.ua

Возможно, Вам также будет интересно