Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Ціни на житло в Донецьку продовжують падати: можна виторгувати до $ 10 тисяч

124.jpg
 

Військові дії на сході України привели майже до повного штилю на ринку нерухомості в Донецьку.
Так, якщо раніше ціни на житло регулювалися і визначалися виключно ринковими механізмами, то тепер з кожною політичною струсом вартість квадратних метрів стрімко падає.

За словами директора агентства нерухомості «Жилком» Сергія Тахтарова, зараз на житло можна домогтися гарної знижки. «Люди, які бажали б продати житло, ціну тримають, але розуміючи ситуацію, кожен готовий до хорошим торгам, – пояснив Тахтаров.- Наприклад, ті люди, яким потрібно виїхати і покинути країну, вони готові більше поступитися. Так, двокімнатну квартиру в центральному районі, яка раніше коштувала $ 50 тисяч, готові віддати за $ 45 тисяч, а ті продавці, яким не до поспіху, продадуть за $ 47 тисяч ».

Також Тахтаров додав, що менш платоспроможні покупці зараз отримують приємні бонуси. «У тих покупців, які ще недавно мали сумою грошей недостатньою для купівлі житла, з’явилася можливість придбати квадратні метри.Вони знаходять продавців, які збираються залишити місто і опускають ціну до мінімуму. Був випадок, коли квартиру виставляли за $ 50 тисяч, а віддали за $ 40 тисяч », – розповів нам директор агентства.

Тим не менш, незважаючи на вкрай обмежений попит, власники житла в Донецьку не біжать в паніці в інші міста, гарячково розпродаючи на бігу всю нерухомість. «Раніше 80% об’єктів ринку нерухомості у нас було« поза обороту ».Це житло, на яке вартість завищена, але власник не поспішає знижувати ціну. Зараз же у нас 95% всього ринку нерухомості «поза обороту» і тільки решта 5% власників адекватно підійшли до ціноутворення на свою нерухомість », – зазначив Тахтаров.

При цьому експерт відзначає, що в свою чергу платоспроможні покупці все більше схиляються до того, щоб купити нерухомість за межами столиці шахтарського краю. «Зараз на вторинному ринку люди найчастіше підшукують житло економ класу.Наприклад, у «спальних» районах однокімнатні та двокімнатні квартири в межах $ 30-35 тисяч. Клієнт готовий віддати за житло на периферії до $ 50 тисяч уже велика рідкість. Втім, і не дивно.Якщо у клієнта є такі гроші, то у зв’язку з напруженою обстановкою він краще залишить межі Донецька і купить нерухомість в Криму.Або, як варіант, поїде на Західну Україну, адже там за ці гроші можна купити хороший двоповерховий будинок », – підкреслив директор агентства« Жилком ».

Його колега з агентства «Домінанта» Юлія Стрельченко підтверджує, що зараз якщо і є попит на нерухомість, то тільки на дешеве житло. «Дуже багато агентств нерухомості закриваються, адже клієнтів немає, – говорить Стрельченко.- Я працюю по Кіровському і Петровському районах. Дев’ятиповерхівки просто «стоять»: якщо кілька місяців тому за «двушку» на Текстильнику просили $ 36 тисяч, то зараз її віддають за $ 28 тисяч. Але навіть за таку ціну бажаючих придбати її – ні.Люди не приймають взагалі ніяких рішень. Напевно, шукають ще більш дешеві варіанти. З кожним тижнем стає все гірше і гірше. Раніше хоч на якісь покази їздили, а зараз вже немає ».

Ринок первинного житла коштує.

Якщо угоди на вторинному ринку житла ще полягають хоча б за інерцією (раніше домовлені угоди), то ринок первинного житла взагалі заморожений до кращих часів.За словами Юлії Стрельченко, забудовники на відміну від приватних продавців не збираються скидати ціну і нестабільна обстановка на сході їх не турбує.«Їх можна зрозуміти, адже за яким високим цінами вони купували будматеріали і скільки вклали грошей, так що віддати все це дешевше вони просто не можуть», – розповіла ріелтор.

Крім того, застій на первинному ринку експерти пояснюють ще й тим, що недостатньо просто купити житло, потрібно ще зробити його придатним для проживання. «Первинку» купують люди, у яких є гроші і зараз вони думають про те, як їх зберегти.Але вкладати величезні гроші в квартиру в новобудові, щоб потім ще й вкласти в ремонт кругленьку суму – таких «бажаючих» зараз немає », – резюмував Сергій Тахтаров.

Джерело: segodnya.ua

Возможно, Вам также будет интересно