Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

ТЦ заманюють клієнтів цифровими технологіями

7152.jpg
 

Намагаючись залучити нових і утримати постійних відвідувачів, власники ТРЦ оновлюють свої маркетингові стратегії і вчаться застосовувати IT-технології.Таргетування (встановлення цільових орієнтирів) стає все більш чітким, маркетологи намагаються визначати свою цільову аудиторію і працювати на неї, щоб не просто збільшити потік людей, а й змусити їх платити за покупки.

Цифровий маркетинг

Навіть в умовах кризи в 2015 році в Україні відкрилося трьох ТРЦ: Doma в Києві, Hollywood в Чернігові і Forum Lvivво Львові. До кінця року в столиці очікується відкриття ще одного ТРЦ New Way.На тлі нестабільної економічної ситуації конкуренція тільки посилюється.В таких обставинах, розповідає директор з маркетингу компанії Arricano Наталія Дмитренко, торгові центри, як і рітейлери, стають більш винахідливими в питаннях залучення покупців.

Основне новаторство, застосовуване зараз в українських торгових центрах, полягає у використанні широкого спектра діджитал-технологій.Серед них старший консультант департаменту стратегічного консалтингу та аналітики CBRE України Кіра Пругло виділяє різні мобільні додатки, купонні акції, просування в соціальних мережах, використання QR-кодів в акціях, сенсорні екрани з картою території ТРЦ,розміщення реклами в самому торговому центрі на 3D-моніторах.

«Зараз ми впроваджуємо мобільний додаток, що удосконалили під потреби покупця і орендаря, готуємо до запуску нові діджитал-програми лояльності та нові web-сайти ТРЦ, які будуть більш дружніми для споживача», – підтверджує словааналітика Наталія Дмитренко. Вона пояснює, що компанія розвиває ті інструменти, які є інноваційними для нашого ринку і які довели свою ефективність у країнах Європи.

Переклад в оффлайн

При акцентуванні уваги на онлайн технологіях головним завданням залишається перевести потенційний інтерес у формат реального відвідування ТРЦ і його магазинів.Іноді все починається навпаки, з оффлайна, але після правильного підключення цифрових технологій вони починають працювати на збільшення потоку відвідувачів.

Так сталося, наприклад, з МФК Gulliver, де до Дня Києва встановили конструкцію I Love Kyiv.«Ми хотіли вирішити проблему активності на один-два дні, але по суті вирішили проблему з впізнаваністю локації і бренду», – розповідає маркетинг директор МФК Gulliver Надія Лінська. Відвідувачі почали фотографуватися з написом і викладати її в соцмережах з Геотеги.Публікації та лайки з’являлися так швидко, що після 15 тис. В торговому центрі їх вже перестали вважати.

Наталя Дмитренко каже, що питання виведення користувача з онлайну в оффлайн, в торговий центр, в компанії вирішують за рахунок пропозиції збалансованого складу орендарів і атмосфери, яку створюють за допомогою дизайну самого торгового центру, проведенняцікавих подій і впровадження нових форматів взаємодії як з орендарями, так і з покупцями.

Обережні знижки

В осінньому сезоні 2015 стало помітно менше знижкових програм, що проводяться на рівні всього ТРЦ.Аналітики і маркетологи пояснюють, що на це є свої підстави. Як підкреслює Кіра Пругло, sales promotion (просування продажів – ABCnews) залишається головним і найефективнішим прийомом, який не тільки залучає потік відвідувачів, але й збільшує.Однак, пояснює Наталія Дмитренко, знижки одночасно є одним з найбільш непростих інструментів для торгових центрів, адже організація єдиної ідеї для всіх операторів повинна збігатися з їх рітейл-календарем і не суперечити планам.«Вночі знижок» не варто зловживати і проводити часто, тому в цьому випадку втрачається цінність події як такої », – переконана вона.

Як додає Надія Лінська, ночі розпродажів можуть бути ефективні тільки в тому випадку, якщо орендарі надаватимуть правильні і чесні знижки, і активно будуть інтегруватися в заходи торгово-розважального центру.«Займаючи пасивну позицію, орендарі самі прирікають себе на поганий результат», – говорить вона.В умовах, коли поведінка валютного ринку непередбачувано, а курс гривні по відношенню до долара і євро високий, рітейлери не можуть дозволити собі участь у таких масових заходах, обмежуючись індивідуальними акціями невеликих міжсезонних знижок.

Традиційні формати

Звичні і добре зарекомендували себе в минулому маркетингові інструменти і раніше застосовуються всіма професійними операторами, але використовувати їх намагаються після ретельного аналізу ефективності.Як підкреслює директор департаменту агентських та консультаційних послуг у сфері торговельної нерухомості в компанії DTZ України Антоніна Пучко, щоб залучити покупців в торговий центр важливо, в першу чергу, чітко визначити цільову аудиторію і виходячи з цьогопланувати подальші дії.

«Основоположним заходом є, безумовно, відкриття нового об’єкта. Урочистий запуск повинен бути яскравим і незабутнім », – каже Антоніна Пучко.Ефективними інструментами експерт також називає проведення промо-акцій, показів, розіграшів, конкурсних програм, свят для дітей.

В цілому ж, як підкреслює директор з маркетингу відділу з управління нерухомістю компанії JLL Олена Соловйова, для просування проекту необхідний набір інструментів, що включає Digital, ATL (переважно пряма реклама в пропорції і по каналах, відповіднимцільовим аудиторіям – ABCnews), BTL (промо, розважальні заходи, що дозволяють отримати зворотній зв’язок від відвідувача – ABCnews), Inmall (взаємодія з відвідувачем на території ТРЦ, починаючи з рекламних поверхонь і столу інформації і закінчуючи ввічливим персоналом – ABCnews).«Вам який черевик більше потрібен – правий чи лівий?», – Жартівливо запитує вона. І пояснює, що всі вищеперелічені інструменти в правильній пропорції досягають ефекту синергії і роблять ТРЦ успішним.

Джерело: abcnews.com.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно