Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Чилійці отримують сонячну електроенергію безкоштовно

6931_1
 

У Чилі споживачі вже чотири місяці отримують електроенергію безкоштовно завдяки сонячним електростанціям. Похмурі дні в Чилі бувають нечасто, і сонце дає країні стільки енергії, що її вже нема куди дівати. Це добре для жителів, але погано для власників таких станцій, які через надлишок енергії не можуть монетизувати свою інфраструктуру, в яку інвестують сотні мільйонів доларів.

У минулому році в Чилі ціни на енергію трималися на нульовій позначці 192 дня, але цього року рекорд може бути побитий. Потужності сонячних енергостанцій постійно ростуть, як і їх кількість. З 2013 року потужність всієї сонячної енергосистеми країни збільшилася до 770 МВт.

Це сталося в результаті виробничого буму, коли потреби Чилі в енергії різко зросли. Приватні компанії розгорнули будівництво сонячних станцій, щоб задовольнити попит: побудували 29 сонячних ферм, ще 15 об’єктів у планах. Але ситуація змінилася. Мідна промисловість, яка споживала найбільше енергії, зіткнулася зі зниженням попиту і більше не споживає стільки енергії, як раніше.

Енергія знецінюється, а інвестори втрачають гроші. Так в компанії Acciona SA, яка інвестувала $ 343 млн. в проект будівництва найбільшої в Латинській Америці станції, вже не впевнені, що вкладення вдасться окупити. Поки будівництво триває, але якщо ситуація не покращиться, в енергетичні об’єкти Чилі перестануть інвестувати. Вже зараз деякі компанії відмовляються продовжувати фінансування таких проектів.

Схожа ситуація була в Німеччині. 8 травня, завдяки сонячній і в той же час вітряній погоді, сукупна потужність вироблення енергії сонячними, вітро-, гідро- і біоенергостанціямі склала близько 55 ГВт. Всього у країні в той день спожили 63 ГВт енергії. Таким чином, частка відновлюваних джерел склала близько 87%. На кілька годин ціни пішли в мінус, тобто Німеччина фактично доплачувала споживачам за енергоспоживання.

Джерело: ain.ua

, , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно