Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

На скільки може зменшити комунальні платежі утеплення багатоповерхівки

Uteplenie-sten1
 

У Держенергоефективності розповіли, на скільки може зменшити комунальні платежі утеплення багатоповерхівки. Про це повідомив глава Держенергоефективності Сергій Савчук, представляючи сьогодні журналістам результати національного дослідження «Ефективність державної підтримки реалізації енергоефективних заходів в ОСББ”, проведеного агентством спільно з проектами IFC та USAID.

“Результати цього дослідження – це відповідь усім без винятку скептикам, які вважають, що люди беруть кредити, утеплюються і не мають ніякого результату”, – підкреслив чиновник і повідомив, що в рамках дослідження проведено опитування 127 ОСББ і ЖБК по всій Україні, які вже взяли участь в урядовій програмі, впровадили заходи і отримали відшкодування.

“За даними опитаних ОСББ, економія тепла для будинку після термомодернізації складає 24%. Наприклад, середня вартість заходів з утеплення серед них склала 137 тис. грн., з яких близько 84 тис. грн. – фінансова допомога уряду і місцевої влади”, – зазначив Савчук.

Керівник агентства також повідомив і про ефект інших заходів. Так, після установки ІТП ОСББ отримає додатково ще 10% економії тепла. Модернізація систем освітлення в будинку дає 71% економії електроенергії. Ті учасники програми, які замінили вікна на енергоефективні, отримали в середньому 14% економії тепла.

Всього, за словами глави агентства, за результатами дослідження 100% опитаних ОСББ/ЖБК – учасників програми відчули позитивні зміни після реалізації енергоефективних заходів, 70% – досягли значної економії.

“Крім того, 81% опитаних ОСББ відчули підвищення комфорту житла, що теж важливо. Це означає, що не потрібно буде купувати нове житло. Варто тільки утеплити свою квартиру, і будете жити в оновленому комфортному будинку”, – підкреслив чиновник і додав, що ринкова вартість такого житла зростає мінімум на 25%.

Джерело: news.finance.ua

, , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно