Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

У Донецькій області ціни на квартири впали до 2-3 тис. Доларів

965.jpg
 

Ситуація на сході України жорстко вдарила по ціноутворенню на житло в регіоні. Різко за останні два місяці подешевшала нерухомість Донецька.
В районах, що не зазнали бомбежкам, ціни впали на 30-50%, а в будинках, постраждалих від обстрілів, – взагалі до символічних сум: двох-трьох тисяч доларів.

Перекупники скуповують зараз таке житло з прицілом на майбутнє, розраховуючи на відновлення української влади в регіоні.

“Вони готові купувати житло з вибитими вікнами, з обваленням сусіднім під’їздом, яке пізніше буде визнано аварійним”, – розповів ріелтор АН “Стиль-хаус” Андрій Гавриленко.

Власники віддають квартири в зруйнованих будинках, які ще кілька місяців тому оцінювалися в 30 тис. У. е., за 2-3 тис. у. е., а скупники викладають їм готівку (держреєстр в місті працює, так що угоду можна оформити тут же).

Розрахунок простий: після того як вдома з часом будуть визнані аварійними, постраждалим повинні надати інше житло. Коли це буде, невідомо, але цей момент повинен настати.Неважливо, якими будуть ті квартири, але вже точно не в зруйнованих будинках, а тому напевно будуть коштувати більше 2-3 тис. У. е., витрачених зараз.

Квартири в незруйнованих будинках виїжджають донеччани продають дещо дорожче руїн, але теж в кілька разів дешевше, ніж до військових дій. “Є пропозиції щодо продажу одиничок по 10 тисяч доларів. Багато охочих скупити задешево”, – зазначила ріелтор Дарина Майорова.

Хоча кількість дешевих пропозицій зростає, однак вони не стали масовими. Більшість квартир продається не з настільки суттєвою знижкою, хоча й дешевше, ніж рік тому, – в середньому на 30%.

“Наприклад, двушка в сталінці взимку коштувала близько 95 тис. У. Е., А зараз її готові віддати за 70 тис. У. е. А троячку з частковим ремонтом, яка виставлялася за 100 тис. у. е., – за 76 тис. у. е. “, – розповідає Майорова.

За її словами, головна відмінність від торішніх угод – стан житла: воно помітно покращився.”Люди, що прийняли рішення їхати з міста, продають квартири разом з усією технікою та меблями”, – говорить вона.

При цьому основна категорія покупців квартир в “безпечних” районах – жителі міст області (Маріуполь, Костянтинівка, Слов’янськ), чиї діти вчилися або сподіваються вчитися в донецьких вузах.

Зате ажіотажний попит на оренду в кінці літа в Маріуполі призвів до того, що деякі господарі підняли ціни своєї нерухомості на $ 2-3 тис., В надії, що приїжджі почнуть купувати житло. Але ті не беруть навіть “статусну”.”Є новобуд в Маріуполі, двушка за 55 тисяч, на закритій території, але донеччани нею не зацікавилися”, – розповіла ріелтор АН “Масштаб” Олександра.

У Слов’янську ж, в який після приходу українських військ також стали активно з’їжджатися люди з найбільш проблемних регіонів Донбасу, орендна плата почала стрімко рости.”Вона, звичайно, не порівнялася з київською, але активно до неї наближається: знімання однокімнатної квартири коштує вже не менше 1200 грн, двокімнатної – від 3 тис. Грн, трикімнатної – від 5 тис. Грн”, – повідомила ріелтор Дарина Майорова.

В Алчевську ціни на нерухомість не міняли з минулого року. Операцій немає вже давно. “Люди просто бояться продавати”, – сказала ріелтор Тетяна Грибанова. Однокімнатна квартира коштує 5-10 тис. У. е, двокімнатна – від 6 до 25 тис. у. е., трикімнатна – 8-30 тис. у. е.

Зате на оренду спостерігається підвищений попит з боку луганчан, які активно переїжджають, щоб перечекати важкі часи. Але вона теж не дорожчає. “Люди входять в положення”, – говорить Грибанова. Однушка обходиться в 800-1000 грн на місяць, двушка – до 1,3 тис. Грн.

Ціни на нерухомість в Макіївці падають не сильно, як в Донецьку, але все ж рухаються вниз, в середньому на $ 2-4 тис. Тепер вартість однокімнатної квартири стартує з $ 10 тис., Двокімнатної – від $ 15 тис.”Скидали ціни, коли почали виїжджати в серпні, але ніхто все одно не купує”, – пояснила ситуацію ріелтор Алена з АН “Архітектор”.

За її словами, було небагато угод з оренди: місцеві з Черемушек перебиралися в центр від бомбувань.Ціни на оренду не змінилися: одиничка коштує 2-2,5 тис. Грн, а двійка – 2,5-3,5 тис. Грн в місяць.

“Близько 50 тис. Квартир Донбасу куплено в кредит. І зараз люди, які залишили територію АТО, стикаються з вимогою банків гасити іпотеку.Ми консультували сім’ї і змогли домогтися лише річних канікул, і то за умови погашення частини боргу. Люди шукають роботу на новому місці, знімають квартиру плюс повинні знайти 5-7 тис. Грн.При цьому невідомо, в якому стані ті квартири “, – зазначив президент міжнародної федерації нерухомості ФІАБСІ-Україна Олександр Бондаренко.

Джерело: realty.obozrevatel.com

Возможно, Вам также будет интересно