Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

У Держгеокадастре виступили проти продовження мораторію на продаж землі

5222.jpg
 

Голова Госгеокадастра розповів про проблеми завершення земельної реформи.

Голова Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру Максим Мартинюк в ході круглого столу, присвяченого проблемам завершення земельної реформи, розповів про основні ризики відкриття ринку земель і проаналізував можливі форматизняття мораторію на продаж землі с / г призначення.

Чиновник вважає, що при знятті мораторію найважливішим являетсясоціальний аспект цього питання.Враховуючи девальвацію національної валюти, ситуацію на сході, загальний стан економіки – вартість земель зараз знаходиться недалеко від дна.Паралельно відбувається підвищення вартості комунальних послуг, зниження рівня життя – це ті передумови, які будуть змушувати селян продавати свої паї по не найкращим цінами. Тому не враховувати соціальний аспект при знятті мораторію просто неможливо.

Зараз все більш широко обговорюється концепція часткового зняття мораторію.

Найбільш коректним з правової та економічної точки зору, на думку М.Мартинюка, являетсяснятіе мораторію щодо купівлі-продажу земель с / г призначення державної форми власності.

Але з істотною умовою – їх продаж має здійснюватися виключно через відкриті аукціони.Чиновник запевняє, що такий формат реформи показав би, як функціонуватиме ринок, які можуть виникнути ризики, правові колізії, і при цьому не зачепив би соціального аспекту.

Глава Держгеокадастра вважає, що в черговий раз механічно перенести термін дії мораторію – найгірше з можливих рішень, адже як тільки Верховна Рада знову відстрочить можливість продажу земель, увага до цього питання спаде, а через за півроку до зняттямораторію дискусія знову відновиться.

Джерело: jurliga.ligazakon.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно