Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

У грудні продажу житлової нерухомості зросли вдвічі

1905.jpg
 

Удачливі вкладники, які забрали депозити з банків, вирішили ризикнути і вкласти заощадження в нерухомість.
Про це повідомляє Капітал з посиланням на заяву почесного президента девелоперської компанії “Ліко-Холдинг” Ігоря Лисова. За три тижні грудня продаж житла виросла в два рази в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.Кількість квартир, які продав забудовник, він не назвав. “З середини грудня за житлом в новобудовах буквально почали шикуватися черги.Причому найчастіше покупці виходили з мотиву “встигнути купити хоч що-небудь”, – підтверджує тенденцію керівник компанії “Харківське агентство нерухомості” Світлана Якимова.Підвищений попит спостерігається і на вторинному ринку, констатує віце-президент Асоціації професійних управляючих нерухомістю Анатолій Топал.

Зараз покупці активно купують житло, яке потім планують здавати в оренду, а в перспективі – перепродати.За його підрахунками, якщо в минулому році інвестиційні угоди займали 6-7% від загальної кількості продажів житла в Києві, то зараз їх частка збільшилася до 11-12%.У наступному році, вважають експерти ринку нерухомості, про таку високої активності покупців можна забути. Кількість угод і ціни на житло будуть знижуватися.

Найактивніше зараз купують нерухомість економ – квартири по $ 40-50 тис., Пояснює Топал.”За цю суму можна стати власником однокімнатної квартири в хорошому районі столиці або двокімнатної у віддаленому від центру мікрорайоні”, – додає він. На первинному ринку найбільшою популярністю користуються однокімнатні по 50 кв. м, двокімнатні – по 60-65 кв.м і трикімнатні – до 100 кв. м, додає Лисов.

Головна причина ажіотажу – різкі курсові коливання: українці не знають, куди вкласти гроші, які вони забирають з банків.За даними НБУ, з лютого по листопад обсяг депозитів фізичних осіб в національній валюті скоротився на 13,3% (до 202 500 000 000 грн), а у валюті – на 42,5% (до $ 14,2 млрд).”Валюти у фінустановах немає вже два тижні: Національний банк не поповнює наші каси”, – повідомили в одному з київських відділень Ощадбанку Росії. Зараз долар можна купити на чорному ринку, де курс істотно відрізняється від офіційного.Наприклад, на 23 грудня він становив 19,5 USD / UAH.

Покупців підстьобує і зниження цін на житло в доларовому еквіваленті, на які традиційно орієнтується ринок нерухомості.Лисов відзначає, що якщо в минулому році нерухомість на первинному ринку продавалася за $ 1,5 тис., То зараз – $ 800 за квадратний метр. Якимова розповідає, що на харківському ринку нерухомості з’явилося житло за дуже низькими цінами – однокімнатні по $ 18-20 тис.”Це найнижча за останні десять років ціна”, – підкреслила вона.Голова правління Інвестиційно-трастового банку Олександр Подолянко вказав, що більшість потенційних покупців припускають, що після стабілізації ситуації в країні нерухомість подорожчає.

Багато українців побоюються можливого запровадження з наступного року податку на непідтверджені доходи в розмірі 30%, додає заступник директора з маркетингу будівельної компанії “Міськжитлобуд” Ангеліна Деревльова.”Тому вони намагаються купити нерухомість в цьому році”, – пояснює вона.

Прогнози експертів на наступний рік песимістичні. “Нічого хорошого я не чекаю”, – зізнався президент Союзу фахівців з нерухомості Олександр Рубанов.Він вважає, що кількість угод на ринку знизиться незначно, зате ціни на квартири на вторинному ринку впадуть на 20-30%.

У 2015 ррізко зросте кількість заставних квартир, які на торги виставлять банки, вважає президент Асоціації фахівців банківської оцінки Сергій Фролов. Деякі позичальники не зможуть обслуговувати валютні кредити, житло на продаж виставлятимуть та ліквідатори банків. “Майно, яке належить фінустановам, продаватиметься за мінімальною ціною виконавчою службою”, – повідомив він. Це, на думку Фролова, може призвести до зниження середньоринкової вартості житла в середньому на 10-20%.

Джерело: capital.ua

Возможно, Вам также будет интересно