Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

У Харкові з’являться нові мікрорайони і сотні будинків

35
 

Щоб забезпечити квадратними метрами всіх, кому вони потрібні за законом, в Харкові намітили будівництво трьох нових мікрорайонів із інфраструктурою, необхідною для комфортного життя. Багатоповерхові і приватні будинки хочуть звести протягом трьох-семи років і сподіваються на допомогу інвесторів.

За планом, нові квартали з’являться в таких районах, як Горизонт, Рогань і південні Пятихатки (між селищем Східний і Рогань). “Там є порожні території і, відповідно, можливість розмістити як високоповерхові, так і малоповерхові забудови. Це дозволить забезпечити житлом не тільки городян, які стоять у черзі в департаменті житлового господарства міськради (багатодітні сім’ї та одинокі матері), але також учасників бойових дій на Донбасі і рідню загиблих військових. Для них у межах міста підшукуємо вільні присадибні ділянки під будівництво будинків”, – розповіла автор проектів, директор архітектурної компанії Тетяна Поліванова.

Завдання зодчих, за словами головного архітектора міста Сергія Чечельницького, – розбити незаселені території на конкретні квартали і затвердити план будівництва не тільки житлових будинків, але і об’єктів соціальної інфраструктури: шкіл, дитсадків, зон відпочинку і вулиць.Так, згідно з планом, на Горизонті зведуть 5-, 6- і 8-поверхівки, а також висотки в 9, 12 і 16 поверхів. Також тут з’явиться сім дитсадків і п’ять шкіл. А центром нового мікрорайону, що є сусідами з уже існуючими Обрієм-1 і 2, буде перехрестя бульвару Сергія Грицевця, вулиць Ростовської і Мацієвича. До слова, зараз тут проживають 11 тисяч чоловік, проте завдяки новим забудовам кількість жителів може досягти 78 тисяч.

Тим часом на Рогані планують забудувати мікрорайон, обмежений окружним, а також вулицями Зубарєва і Роганської. Тут зведуть 9-, 12- і 16-поверхові будинки, шість дитсадків, школи, а також 158 приватних будинків. Територію південних П’ятихаток проектувальники розділили на присадибну і малоповерхову забудову, поруч із якими хочуть побудувати чотири дитсадки та школи. Крім того, в кожному з мікрорайонів виростуть поліклініки, пожежні частини, гаражі та автостоянки, а поблизу будуть магазини, стадіони і сквери.

У скільки обійдеться таке масштабне розширення Харкова, ніхто з розробників поки відповісти не береться. “Фінансову сторону зараз порахувати дуже складно, і це буде залежати від того, хто виступить інвестором”, – говорить Тетяна Поліванова, поки затрудняючись відповісти і на запитання, який же з мікрорайонів почнуть зводити першим.

ПРОБЛЕМИ: МЕТРО І ОКРУЖНА

Зараз житло на Рогані та Горизонті, за словами ріелторів, не особливо користується попитом через віддаленість від центру і станцій метро. У той же час голова експертної ради Гільдії ріелторів України Сергій Шкільов прогнозує, що новобудови зможуть зацікавити бюджетних покупців, адже, швидше за все, вартість квартир тут буде нижче.

Завкафедри містобудування та урбаністики університету будівництва і архітектури Валерій Гук звертає увагу на те, що з збільшенням кількості жителів у нових районах потрібно буде будувати і метро. Також не можна ігнорувати наявність окружної дороги. “Її потрібно буде або відвести в сторону, або підняти на естакаду, щоб люди могли переходити дорогу”, – вважає професор містобудування.

Джерело: segodnya.ua

, , , , , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно