Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

У Києві готують нові правила для забудовників: як зміниться місто

8670.jpg
 

У Києві розпочалися громадські слухання проекту Плану зонування центру столиці. Обіцяють, що документ допоможе навести порядок із забудовою в центральній частині міста і зробить прозорими правила гри для інвесторів. Експозиція проектних матеріалів зонінгу центральної частини міста відкрита в будівлі мерії на Хрещатику, 36, і в фойє Колонного залу на 2 поверсі, а подивитися її можуть усі, хто цікавиться кияни та гості столиці (зрозуміло, в робочий час).

Проект включає в себе величезний шматок міста: історичний центр, Поділ, Печерськ, Липки, Лук’янівку, Шулявку, Рибальський півострів та інші території. До 31 січня кожен бажаючий може надати свої побажання і претензії до проекту (також документ є на сайтах kga.gov.ua і kievgenplan.grad.gov.ua). Думки киян обіцяють врахувати.

Чіткі правила

Влада пояснює: зонінг – це документ, де будуть прописані чіткі містобудівні умови і обмеження для кожного мікрорайону та кварталу. “Зараз у нас немає ніяких норм, які регламентували б висотність або щільність забудови.Населення хоче бачити в тому чи іншому місці один об’єкт, інвестор намагається відбудувати якомога більше поверхів, а чиновники при цьому не можуть пояснити – що можна будувати, а що ні.Зонінг ж чітко визначає граничну висотність і щільність забудови, а також – те, якого вигляду будівлі можуть розміщуватися на території: виробничі, житлові або взагалі це має бути зелена зона “, – пояснює начальник КО” Київгенплан “Сергій Броневицький.

За його словами, після того як документ буде прийнятий, стане легше і інвесторам. “Купуючи той чи інший об’єкт, він зможе сам бачити, будівля якого цільового призначення та якої площі він може тут побудувати.Відповідно, повністю виключається корупційна складова з боку чиновника, який дає дозвіл. В основу розробки ми взяли методику, за якою будь-яке нове будівництво не може перевищувати по висотності вже існуючу забудову.Тобто, якщо на Хрещатику розташовані будівлі по 9-10 поверхів, не можна буде звести нічого вище. По Подолу за деякими територіям це не більше 4 поверхів.Таким чином, в історичній частині міста взагалі забороняється будівництво будинків підвищеної поверховості “, – запевнив” Сергій Броневицький.

Що залишать?

“Це схоже на спробу легалізувати незаконні будівництва.Адже ті “монстри”, які побудовані, вже не знесуть “, – пишуть у соцмережах кияни. Дійсно: новий документ не позбавить нас від вже побудованих будинків-монстрів в центрі столиці – начебто будівлі на Кловському узвозі, 7, висота якого більше 160 метрів !Але і рівнятися на них не будуть: зонінг визначає їх як дисонуючі, пояснюють влади. А архітектор Георгій Духовичний вважає, що про затвердження зонінгу мова поки йти не може: “Основою для зонінгу є історико-архітектурний опорний план.А ми цей документ три тижні тому відправили на серйозну переробку, на яку знадобиться кілька місяців “, – говорить він.

Затвердять через півроку

Цього року почнеться розробка проектів планів зонування та для решти територій Києва – лівого берега і околиць правого (все Київ розбили на 7 зон). “У бюджеті столиці на 2016 рік закладено на це близько 13 млн грн.Ставимо завдання на 1 липня вийти на затвердження документа Київрадою, щоб друге півріччя ми можемо вже жив Планом зонування “, – каже секретар бюджетної комісії Георгій Ясинський.

В Інституті Генплану додають: після затвердження документ буде обов’язковим для виконання. Доступ до нього буде відкритий, так що кожен житель зможе перевірити, що, приміром, може бути поряд з його будинком, а що ні.

Зараз експертів просять активніше брати участь в обговоренні і, поки є можливість, залишати зауваження. “Головне, щоб за півроку затвердження по всьому місту нових” монстрів “налаштували”, – скептично кажуть кияни.

Джерело: kiev.segodnya.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно