Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

У Києві хочуть побудувати нову кіностудію

17899.jpg
 

У КМДА серйозно стурбовані питанням інфраструктури для зйомок кіно- і відеопродукції.
Досвід невеликих європейських країн і міст, таких як Хорватія з Дубровником і Латвія з Вільнюсом, свідчить, що кінематограф – це дуже потужний стимул як для залучення іноземних інвестицій, так і для розвитку туризму.Кіноінвесторов залучають свіжі локації і невисока вартість зйомок, кінотурістов – можливість з’їздити на екскурсії “по місцях з фільмів”, пожити в готелях і поїсти в ресторанах, в яких проживали і обідали відомі актори.Здається, в Києві теж почали замислюватися про перспективність кіноіндустрії.

Нова кіностудія

Одним з основних інструментів розвитку кіноіндустрії в Києві місцева влада бачить створення нової кіностудії на території столиці.Про те, що такі плани є, повідомив заступник голови КМДА Олексій Резніков.

“Ми ведемо переговори з французькими партнерами щодо створення кіностудії на території міста Києва”, – повідомив він.Також, за його словами, незабаром в Україні будуть знімати фільм за участю французького актора Жана Рено.

Звідки у французів такий інтерес до України?За словами Олексія Резнікова, наша країна є дуже привабливою з точки зору кінозйомок, оскільки тут є об’єкти, які збереглися, наприклад, з епохи сталінізму.За його словами, архітектурний ансамбль Хрещатика розглядається як потенційний об’єкт для включення в охоронні списки культурної спадщини ЮНЕСКО.

Звідки взагалі з’явилася ідея створення в Києві нової кіностудії?Очевидно, з особистого та професійного туристичного досвіду чиновників. Наприклад, Олексій Рєзніков назвав цікавими прикладами кіностудії в Торонто і Будапешті, які він відвідав особисто і куди приїжджають на зйомки кінематографісти з усього світу.”Там можна побачити і Нью-Йорк, і затишні вулиці Парижа, і Гонконг – і все це на території Торонто. Туристична адміністрація Торонто влаштовує там екскурсії для туристів, щоб люди могли побачити ці місця.Те ж саме в Будапешті “, – зазначив він, не забувши згадати про приклад хорватського Дубровника, де знімалася значна частина серіалу” Гра престолів “, фанати якого тепер їздять до цього міста саме на кіноекскурсіі.

однією більше

Чи потрібна Києву ще одна кіностудія – це питання ефективності. З одного боку, в столиці вже є кілька кіно- і телестудій, як державних, так і приватних. Графік роботи приватних кіностудій, наприклад, Film.ua, дуже щільний, там постійно знімають і кіно, і телевізійний продукт.

На держпідприємствах ситуація гірша. Наприклад, “Укранімафільм” випускає нові мультфільми раз в декілька років. Кіностудія ім. О.Довженка теж далеко не щороку випускає власний фільм.Можливо, саме через низьку ефективність її роботи студію і включили в списки держпідприємств, виставлених на приватизацію.

Швидше за все, якщо в Києві з’явиться ще одна кіностудія, сучасна, з ефективним менеджементом, то попитом вона буде користуватися.Але залишається ще одне питання, що стосується місця розташування об’єкта.

Радник заступника голови КМДА Андрій Мірошниченко повідомив, що студія, можливо, буде побудована в складі проекту “Київська бізнес-гавань”, яку передбачається розмістити на ділянці в 220 га на вул.Пухівській на Троєщині. Нюанс в тому, що це – буквально через дорогу від кіностудії Film.ua, яка вже виробляє кіно- і телепродукцію повного циклу.

Втім, поки що нова кіностудія – не більше ніж слова.Чиновники не готові озвучувати імена та назви потенційних інвесторів, тоді як проект “Київська бізнес-гавань” вже протягом півтора року перебуває в статусі “підготовка до конкурсу” на сайті Київського інвестиційного агентства.З огляду на, що концепція “бізнес-гавані” включає в себе також створення промислових, офісних, наукових, житлових та інших об’єктів, для кожного з яких потрібно знайти потенційного інвестора, сумнівно, що кіностудія може з’явитися найближчим часом.

Слідами європейського кінематографа

Втім, це не означає, що в Києві немає інших способів розвитку кіноіндустрії. Вони є, і влада навіть заявляє про наміри їх реалізувати найближчим часом.Мова йде про створення так званої “кінокомісії” – спеціального органу, який буде допомагати знімальним групам робити кіно.Як пояснив Андрій Мірошниченко, кінокомісії буде створена в складі КП “Туристично-інформаційний центр”, яке входить до складу управління туризму КМДА.

Насправді, ідея про створення кінокомісії виникла давно, і предметно місто і представники кіноіндустрії працюють над нею вже більше року. “На даний момент нам треба закрити одне питання – про юридичну формі. Сама організаційна форма вже створена.Просто цей рік ми витратили на те, щоб узгодити з усіма стейкхолдерами цієї галузі, як це повинно працювати “, – пояснив директор управління туризму КМДА Антон Тараненко.

Чим же буде займатися кінокомісії?Як пояснив Андрій Мірошниченко, у неї буде три основних функції. Перша – це створення єдиної бази даних про всю індустрії кіновиробництва: локаціях, виробниках, готелях, співробітників і т.д.Друга – загальне промотування Києва та кіноіндустрії, яке включає в себе уявлення міста на міжнародних профільних (туристичних і кінематографічних) виставках.Третя – забезпечення сервісно-адміністративних послуг – це означає, що потенційний інвестор, продюсер і т.д. зможуть звернутися до “єдиного вікна” кінокомісії і отримати там всю необхідну консультативну та дозвільну допомогу для проведення зйомок.

Чи буде цей орган корисним? Хотілося б вірити, що так. Кому? Хотілося б думати, що всім. Досвід інших країн свідчить про те, що кінематограф здатен дуже активно генерувати і інвестпотоки, і туристів.Наприклад, як розповіла керівник кіно-офісу в Вільнюсі Юрате Пазікайте, вісім років тому, після кризи 2008 року, місто, раніше успішно брав у себе знімальні групи з усього світу, включаючи США, пережив колапс.Це сталося тому, що Рига в сусідній Латвії створила свій кіно-фонд і запропонувала кінематографістам кращі умови роботи. Більш того, литовські кінематографісти почали виїжджати на заробітки до Латвії.Усвідомивши критичність ситуації, в 2011 році керівництво Вільнюса створило кіно-офіс, в якому будь-який кіновиробник може отримати абсолютно всю необхідну інформацію і допомогу, причому в основному – в онлайн-режимі.В результаті зараз в Ризі знімають свою кінопродукцію не тільки США, але і Великобританія, Німеччина, країни Скандинавії та багато інших – всього близько 130 компаній, які забезпечують 348 знімальних днів у році, і це без урахування реклами.Наприклад, саме в Ризі два роки тому знімали один з найдорожчих і вдалих серіалів BBC “Війна і мир”. Завдяки такому підходу, Рига залучила майже 36 млн євро інвестицій лише за рахунок кіно.

Коли київська кінокомісії з’явиться у нас?Андрій Мірошниченко каже, що вже до кінця поточного року, тобто в грудні. З’явиться – це значить запрацює, в ній будуть співробітники і вона вже буде готова надавати допомогу тим, хто хоче інвестувати в зйомки кіно в Києві.Перевірити слова чиновників можна буде вже через три місяці.

Джерело: abcnews.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно