Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

У Києві підскочив попит на найдешевше житло

2893.jpg
 

Кожен третій наймач шукає квартиру за ціною до $ 200 на місяць.

Орендні ставки на житло в столиці в лютому в доларі просіли на 25% (до $ 263-476 для одно- та двокімнатних квартир), а в гривні виросли на 25-30% (до 6 тис. Грн.), Повідомили “Вістям” експерти .

За даними порталу Address.ua, у лютому столиці було виставлено для оренди майже 25 400 квартир, що на 5% більше, ніж у січні. При цьому, як повідомив аналітик SV Development Сергій Костецький, було оформлено лише 635 договорів оренди.

“Така диспропорція – 40 квартир на одного реального клієнта – і утримує ціни оренди на ринку від різкого, пропорційного девальвації національної валюти, підвищення ставок.Курс за минулий місяць зріс майже вдвічі, тоді як гривневі ставки в лютому господарі тільки почали підвищувати і підняли в середньому на 25-30% “, – сказав” Вістям “Костецький.

Закономірно, що в доларовому еквіваленті орендні ставки в лютому істотно просіли.”Максимальне падіння зафіксовано для найбільш ліквідного житла: орендні ставки для однокімнатних квартир знизилися на 25%, а двокімнатних – приблизно на 22% у доларовому еквіваленті”, – повідомила “Вістям” спеціаліст з маркетингових комунікацій Address.ua Світлана Артюхова.

Одночасно істотно виріс попит на оренду найдешевших квартир (вартістю до $ 200 на місяць). Якщо ще в січні 2015р. кількість охочих зняти квартиру за вказаною ціною склало 17%, то в лютому цей показник підскочив до 29%.

Очікуване 1 квітня подорожчання комунальних послуг не викличе масового перепідписання договорів оренди, бо їх і так зазвичай оплачує квартирант. “95% договорів складаються за схемою” фіксована ставка господареві, всі комунальні оплачує наймач “.Тому я не бачу, чому господар, а саме він зазвичай ініціює перепідписання договору, повинен змінювати умови оплати “, – зазначив у розмові з” Вест “президент Міжнародної федерації нерухомості ФІАБСІ-Україна Олександр Бондаренко.

Зате зростання цін на опалення і гарячу воду може стати проблемою ближче до осені. “Поки людина платить 5 тисяч за квартиру плюс до тисячі за комуналку та інтернет, це не викликає відторгнення. Але якщо буде 5 тис. Грн плюс 3 тис. Грн.за комуналку … Мені складно прогнозувати реакцію, особливо на тлі масового скорочення зарплат. Можливо, ближче до осені ми побачимо, що господарі, оцінивши платіжки, візьмуть на себе частину плати, щоб утримати перевіреного орендаря “, – припускає Сергій Костецький.

В той же час, на його думку, в березні буде продовжаться зростання ставок оренди. Ті з господарів, які не підвищували їх з початку року, будуть намагатися зробити це зараз. “У середньому найдешевший сегмент (4,5-5 тис. Грн.) Подорожчає на 1,2-1,5 тис.грн.За такі гроші можна зняти однушку ближче до метро або двушку з радянським дизайном на Троєщині або Позняках “, – зазначив Костецький.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно