Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

У Києві простоюють десятки недобудов

2706.jpg
 

Експерти радять не “вестися” на квартири, де квадратний метр дешевше 10 тис. Грн.

У Києві сьогодні налічується близько 80 недобудов на різних стадіях готовності. Це приблизно десята частина від усіх недобудованих об’єктів в Україні, пише “Кореспондент”.

Причини заморозки різноманітні: нестача грошей у забудовника; проблеми з контролюючими органами; незадовільна якість робіт на першому етапі – наприклад, у будинку починається тріскатися фундамент.

100% -ї гарантії того, що той чи інший будинок неодмінно буде добудований, не дасть ніхто. Але ризики можна звести до мінімуму – при виборі забудовника потрібно бути дуже уважним, зазначає перший заступник голови Київської міськдержадміністрації Ігор Ніконов.За його оцінкою, мінімальна собівартість будівництва в Києві зараз становить близько 10 тис. Грн за кв. м, тому більш низька ціна може свідчити про можливі проблеми у компанії.

“Якщо покупцеві пропонують купити житло за ціною нижче 8,5-9 тис. Грн за кв.м, значить об’єкт, швидше за все, потенційно або реально проблемний. У кращому випадку це неякісний і незатребуваний новобуд “, – солідарний директор проектної групи Архиматика АлександрПопов.

Директор консалтингової компанії City Development Solutions Ярослава Чапко радить дізнатися, хто є забудовником, почитати відгуки, подивитися на вже введені в експлуатацію об’єкти, а також знайти інформацію про вподобаному об’єкті на спеціалізованому форумі.”Репутація відіграє велику роль, у важкі часи деякі власники постараються знайти гроші для завершення будівництва. Вони просто не захочуть псувати свій імідж”, – вважає Ніконов.

Крім того, експерти радять самостійно перевіряти всю документацію на об’єкт.Недобросовісні забудовники іноді запевняють, що є всі дозволи, але на ділі володіють лише ордером на підготовчі роботи (знесення, підготовка рельєфу ділянки, винесення мереж з плями забудови і т. Д.), А розробка і узгодження проектної документації далекі від завершення, розповідає Попов.Потрібно попросити рішення про відведення земельної ділянки, договір оренди землі, техумови на комунікації, експертизу проекту, сам проект, ліцензію на будівельну діяльність, дозвіл на ведення робіт, зробити копії цих паперів і показати своєму юристові.

Отримати квартиру, якщо будинок вже став недостроем, дуже складно – в Україні немає законодавчих норм, що прописують дієві механізми для таких випадків. Одна з популярних практик – створити кооператив, на баланс якого передати недобудовану будівлю.Потім покупці квартир можуть самостійно “доповісти” потрібну суму для завершення всіх робіт або знайти інвесторів.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно