Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

У Києві спорожнів кожен четвертий офіс

1967.JPG
 

Частка незаповнених офісів (вакантність) в столиці продовжує швидко збільшуватися. За третій квартал цей показник виріс на 3 процентних пункти (п. П.), І зараз в Києві пустує кожен четвертий офіс, передає ЛIГАБiзнесIнформ.
Зростання вакантності викликаний надмірною новою пропозицією – у разі своєчасного запуску всіх бізнес-центрів (БЦ), заявлених до відкриття в 2014-м, столичний ринок офісної нерухомості поставить рекорд не тільки по порожніх метрам.”Якщо все запустяться, то загальний обсяг нової пропозиції за рік складе 192 000 кв. М – рекордне значення для ринку з 2008 року”, – говорить керуючий директор Colliers International в Україні Олександр Носаченко.У третьому кварталі цього року столичний ринок офісних площ збільшився ще на 5300 кв. м за рахунок здачі в експлуатацію двох нових бізнес-центрів – БЦ Інтелект (клас В, орендована площа 1600 кв. м) і БЦ DemievSky (клас В, орендована площа 3700 кв. м).

Самими незатребуваними залишаються офіси класу А. Незважаючи на те що пустує 35% офісів цього класу, девелопери не поспішають сильно знижувати ціни. Максимальна орендна ставка, за даними консалтингової компанії JLL, в третьому кварталі цього року знизилася на $ 3 – до $ 31 за кв.м на місяць. Втім, мінімальні ціни “посунулися” набагато більше. Основна тенденція, яка спостерігалася за орендними ставками для всіх класів БЦ, – це розширення нижньої межі діапазону, стверджують у Colliers International.За підсумками трьох кварталів 2014 середні орендні ставки в класі А становлять $ 23-31 / м² / місяць, в класі В – $ 12-21 / м² / місяць, в класі С – $ 8-10 / м² / місяць.

Найактивнішими орендарями столичних офісів залишаються виробничі компанії, а також компанії IT-сектора та бізнес-послуг. За даними JLL, в третьому кварталі виробничники орендували 37% всіх офісів, компанії IT-сфери – 27%, компанії сфери бізнес-послуг – 21% офісів.Виробники та айтішники за результатами трьох кварталів займають найбільші частки попиту (36 і 30% відповідно).

За даними JLL, в кінці третього кварталу загальний обсяг вільних офісів класу А склав 152 100 кв. м, класу В – 262 800 кв. м.”На Подолі вакантність у класі А виросла відразу на 13 п. П., Що обумовлено зростанням пропозиції по порівнянній вартості в центральних ділових районах міста.Але через низького обсягу таких площ на Подолі настільки істотна зміна вакантності практично не відобразилося на показнику в цьому класі в цілому по Києву “, – наводить дані керівник офісної групи компанії JLL в Україні Олександра Глобіна.

“Більшість угод укладається в результаті продовження і переукладення існуючих контрактів, а кількість переїздів за останній час істотно знизилося в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.Однак за останні кілька місяців ми спостерігаємо деяке пожвавлення попиту на ринку і збільшення кількості компаній, готових розглядати переїзд в альтернативні приміщення “, – стверджує Носаченко.Можливо, це пов’язано з тим, що з девелоперами стало простіше домовлятися про більш вигідних умовах. “Ротація орендарів відбувається у всі часи, не виняток і нинішній період.Причини схожі з ситуацією 2009 року: оптимізація витрат на оренду на користь об’єктів трохи кращої якості при колишніх або менших витратах, або пониження якості орендованого приміщення заради значної економії на оренді “, – стверджує старший менеджер по роботі зклієнтами компанії DTZ Денис Тучков.

За даними JLL, в третьому кварталі загальний обсяг угод склав 42 000 кв. м, що на 40% вище, ніж у другому кварталі, і на 80% вище, ніж в аналогічному періоді минулого року.Більша частина угод була пов’язана з продовженням договорів оренди та переїздами. Переїзди, в свою чергу, в основному були ініційовані з метою оптимізації займаного простору.”Не варто забувати, що будь-який переїзд для орендаря – це додаткові витрати (на пошук приміщення і його обробку, обладнання серверних, підключення до мережі, і т. П.).По-друге, в умовах високої конкуренції на ринку офісних площ орендодавець зацікавлений в утриманні орендаря і найчастіше йде йому на поступки шляхом індивідуальних домовленостей – надання знижок або фіксації валютного коридору “, – пояснює ОлександраГлобіна.

“Орендарям, у яких є плани по переїзду, ми можемо порекомендувати скористатися існуючою ситуацією, вибрати якісний об’єкт, отримати комерційну пропозицію на вигідних умовах і зафіксувати домовленості на тривалий термін.Девелоперам зі свого боку потрібно докладати більше зусиль для залучення нових орендарів і утримання існуючих за рахунок якісного обслуговування та інших конкурентних переваг “, – підсумував Олександр Носаченко.

Джерело: ubr.ua

Возможно, Вам также будет интересно