Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

У Києві 600 тис. сімей проживають у зношених будинках

14707.jpg
 

Повідомив заступник міського голови Києва Петро Пантелєєв.

“Сьогодні в Києві близько 600 тис. сімей проживають в будинках, що потребують глибокої термомодернізації, капітального ремонту, тобто ті, які на сьогоднішній день вже досить зношені. 600 тис. сімей – це близько 1,8 млн. чол.”, – зазначив П.Пантелеєв.

За його словами, відповідно до розрахунків Київської міськдержадміністрації (КМДА), для ремонту одного будинку необхідно мінімум 3,5-5 млн. грн.

“Це мінімальні витрати, щоб привести будинок до порядоку. Зокрема, заміна інженерних мереж, капітальний ремонт дахів, заміна вікон на енергозберігаючі, встановлення нових сучасних теплових пунктів. Але дуже важливою складовою, що сильно впливає на вартість, є заміна ліфтів. Сьогодні це мінімум 700 тис. – 1,5 млн. грн. З розрахунку на сім’ю це мінімум 50 тис. грн.”, – зазначив А.Пантелеев.

Він також підкреслив, що окремою проблемою, яка потребує уваги, є “хрущовки”.

“Нам потрібно дати відповідь на питання про доцільність їх реконструкції і модернізації. Або ж іти шляхом їх знесення та будівництва нового житла. Наша позиція, позиція київської міської влади, що “хрущовки” – це рудимент і потрібно будувати нове житло. При цьому врахувати інтереси всіх, хто живе в них людей, дати їм рівноцінне житло”, – сказав він.

П.Пантелєєв також додав, що в 2016 році серед киян істотно виріс попит на урядову програму компенсації ОСББ витрат на термомодернізацію багатоповерхівок “70 на 30”. Так, в 2015 році нею використовувалися 16 будинків, а в 2016 році – 62.

При цьому, за його словами КМДА має намір в наступному році впровадити систему компенсації витрат на термомодернізацію для будинків, де немає ОСББ.

Джерело: interfax.com.ua

, , , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно