Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

У Київській області розгорілася війна за землі, люди ламають паркани

download
 

Так, в День незалежності місцеві жителі і активісти спробували розібрати височенний 7-метровий паркан, який огороджує ділянку площею 14 га! Прокуратура каже, що сотні гектарів в області були роздані незаконно.

Люди кажуть, що рішенням суду ділянку в лісовій зоні Бучі повернули в держвласність, але забезпечувати вільний доступ населенню до нього ніхто не поспішає. Тому народ вирішив взяти справу в свої руки. Правда, демонтувати їм вдалося всього одну секцію величезного паркану.Та й ту до вечора, коли всі розійшлися, знову відновили. “Це так зване Бучанське Межигір’я. Землю намагалася незаконно приватизувати. А адже тут прекрасний ліс, в якому повинні гуляти все, а не тільки обрані”, – кажуть мешканці. Не обійшлося і без протистоянь з міліцією, яка, за словами активістів, “стала на захист забору”. Хоча правоохоронці запевняють, що намагалися не допустити заворушень. “Наші співробітники контролювали, щоб все, що знаходиться на цій території, було збережено. Адже у власність держави, як того вимагає рішення суду, все потрібно повернути законним шляхом”, – говорять в ГУВС Київської області. Тепер жителі готують позов до суду про порушення прав на вільне користування лісом.

ЛІСИ І ПЛЯЖІ.

За останній час це не перший випадок в області, коли люди зважуються на радикальні заходи, щоб відстояти території. Так, на початку липня активісти зносили паркани приватних котеджів у селищі Вишеньки Бориспільського району, які перекрили доступ до Дніпра.А менше місяця тому скандал вибухнув в селі Лісники Києво-Святошинського району, де в заповідному Чернечому Лісі поряд з селом люди також помітили кілометровий стройзабор і забили тривогу.”Останнім часом ми отримуємо багато звернень від жителів області з проханнями розібратися із забудовами земділянок. Люди скаржаться на самовільні захоплення землі в лісах, заповідних зонах, де незаконно вирубують дерева, або прибережних зонах, перекриваючи доступ до берега.Ми створили спецкомісію щодо дотримання земельного законодавства, яка розгляне всі рішення, що стосуються виділення, оренди та використання земділянок у всіх районах області за останні сім років. Адже багато з них приймалися незаконно.І жоден держчиновник не поніс за це покарання. Але все ж я вважаю, що вирішувати питання потрібно в правовому пол “, – говорить перший заступник голови КМДА Лев Парцхаладзе.

ПОВЕРТАЮТЬ.

У прокуратурі Київської області додають, що в минулому та поточному роках в суди були направлені позови про повернення понад 336 га незаконно розданих у власність земель на загальну суму майже 687 млн ​​грн. “Суди задовольнили вимоги прокурорів про повернення 305 га.Серед них – 15,3 га мисливських угідь у Фастівському районі, ті ж 14 га в Бучі, 37 га в Обухівському районі в акваторії Канівського водосховища та ін.”, – Кажуть у прокуратурі.

Джерело: kiev.segodnya.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно