Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

У Мінрегіоні презентували фінальні версії чотирьох нових ДБНів

17298.jpg
 

Нові ДБНи регулюють планування і забудову територій і будівництво навчальних і медичних установ.
21 липня в Мінрегіоні пройшов круглий стіл, в рамках якого були оприлюднені фінальні версії чотирьох ДБН:

ДБН Б.2.2.Х: 201Х “Планування і забудова територій”;

ДБН на заміну ДБН В.2.2-4-97 “Будинки і споруди дитячих дошкільних закладів”;

ДБН на заміну ДБН В.2.2-3-97 “Будинки і споруди навчальних закладів”;

ДБН на заміну ДБН В.2.2-10-2001 “Заклади охорони здоров’я”.

Планування і забудова по-новому

Особливі зміни торкнулися ДБНА з планування і забудову територій. Зокрема, крім червоних ліній в ДБН були включені нові види ліній.

“У новий ДБН введені нові поняття.”Блакитні лінії” регулюють забудову по висотності, “зелені лінії” регулюють питання обмеження будівництва в зелених і рекреаційних зонах, “жовті лінії” враховують таке питання як цивільний захист територій “, ─ розповів директор Інституту” Діпромісто “ІванШпилевський, який розробляв ДБН.

Крім того, в проекті нового ДБНА впроваджені такі нові положення:

– Розглядаються території як населених пунктів, так і за їх межами, в тому числі об’єднані територіальні громади;

– Визначено зонування територій населених пунктів(Функціональне, будівельне, ландшафтне);

– Встановлено граничний відсоток забудови земельних ділянок багатоквартирного житла;

– Врегульовано особливості організації житлової забудови кварталами в 2-5 га;

– Встановлено можливість використання в житловийзабудові вбудовано-прибудованих дошкільних навчальних закладів;

– Чи передбачена можливість змішаної забудови в складі ділових, навчальних закладів, житла, торгівлі і т.д.;

– нормований можливість будівництва рекреаційного житла в межах курортних територій.

Енергоефективні школи “При розробці ДБНА, що регулює будівництво будівель дитячих дошкільних установ, ми враховували європейський досвід.Зокрема, ми більш жорстко і прогресивно прописали норми по енергоефективності таких будівель, прописали норми, що регулюють будівництво вбудованих дитячих установ “, ─ розповів заступник директора Інституту” КиївЗНДІЕП “Вадим Куцевич.

Істотні зміни торкнулися і ДБНА “Будинки і споруди навчальних закладів”. Як розповів Вадим Куцевич, в новій редакції до переліку установ, які регулюються цим ДБНом, додалися також духовні навчальні заклади.”Крім того, зараз проводиться розробка концепції нової української школи, саме орієнтуючись на неї ми і намагалися розробити цей ДБН.Особливу увагу ми приділили інклюзивної освіти, всі діти повинні мати можливість вчитися на рівних підставах незалежно від їх стану здоров’я.Також ми пропонуємо максимально використовувати території, природне освітлення та енергоефективні технології “, ─ зазначив автор ДБНА.

ДБН “Заклади охорони здоров’я”, розповів Вадим Куцевич, розроблявся відповідно до планів щодо реформи системи охорони здоров’я, зокрема, він враховує три рівня установ: первинної, вторинної та третинної медичної допомоги.Як і в інших нових ДБНах, тут враховуються питання безбар’єрного середовища. “Відкритий простір, максимальне природне освітлення, енергоефективні технології та сучасні матеріали – такими будуть вимоги до медустанов за новим ДБНу.І все це в обов’язковому порядку – в зеленій зоні “, ─ підкреслив Вадим Куцевич.

Як повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе, протягом найближчого тижня міністерство і профільні інститути-розробники ДБНів чекатимуть остаточні пропозиції та зауваження з боку професійної громадськості.”Ми постараємося врахувати всі зауваження”, ─ зазначив він.

Джерело: abcnews.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно