Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

У нових будинках скасують обов’язкову установку сміттєпроводів

 

У нових ДБН буде скасована норма про обов’язкове проектуванні сміттєпроводів в багатоповерхових будинках, які мають 5 і більше поверхів у висоту. Тепер в новобудовах обов’язок спускати сміття з квартир у двір буде цілком покладена на мешканців.
Про це написав у своєму Facebook заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

“Від таких сміттєпроводів в Європі вже давно відмовилися.Однак в українських під’їздах до сих пір панує жахлива антисанітарія, сморід і бруд від сміттєпроводів, які є обов’язковими до проектування, – пише Парцхаладзе.- Ми скасовуємо радянську норму про обов’язкове проектуванні сміттєпроводів в багатоповерхових будинках, щоб в Україні нарешті запрацювала цівілізованнная система сортування сміття, з’явилося відповідальне поводження з відходами та дбайливе ставлення до екології та природивзагалі.

Відповідно до змін в ДБН (державні будівельні норми) щодо житлових будинків, необхідність влаштування сміттєпроводів в нових будинках буде визначатися з урахуванням прийнятої в населеному пункті системи поводження з побутовими відходами.

Замість знайомих усім мусторопроводов можна використовувати наприклад, підземний або вакуумний спосіб збору сміття. Це буде сприяти чистоті в житлових будинках населених пунктів і покращену екологічної ситуації в країні.

Ми залишили обов’язкову норму проектування сміттєпроводів лише в спеціалізованих будинках для людей з інвалідністю та людей похилого віку “.

Зазначені зміни в ДБН будуть утвердждени в самий найближчий час і вступлять в силу через 3 місяці посля їх публікації.

Джерело: superdom.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно