Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

У передмісті стабільно зростає кількість нового житла

 

Перевищення попиту на первинну нерухомість над вторічкой вже давно стало тенденцією. Якщо розглядати Київ і прилеглі міста, то значно більшою популярністю користується житло від забудовника в передмісті.
Індекс будівельної продукції для житлових споруд у Київській області показує стабільне зростання. У березні 2019 року показник склав 104,1% в порівнянні з відповідним періодом 2018 року.

Цьому сприяє ряд факторів як для боку інвесторів, так і для сторони забудовників. Зміцнення курсу гривні, уповільнення споживчої інфляції, збільшення обсягів кредитів населенню, що укупі формує сприятливі умови для придбання житла.Окремим пунктом варто виділити зниження НБУ облікової ставки до 17,5% річних з 26 квітня 2019 року. Це перше зниження облікової ставки з травня 2017 року.

Прийнято низку постанов, що спрощують діяльність забудовників.У березні уряд схвалив постанову, що спрощує реєстрацію декларації про готовність об’єкта будівництва до експлуатації. Тепер це можна буде зробити через зручний онлайн-кабінет за 1 день замість 10-ти.Вступила в дію скасування отримання техумов від ГСЧС для будівельних об’єктів.

Тепер для реалізації проектів будівництва не потрібно окремо отримувати технічні умови в Державній службі з надзвичайних ситуацій, так як вимоги пожежної та техногенної безпеки вже встановлені в ДБН.Таким чином, було скорочено кількість дозвільних процедур на одну і терміни їх проходження для будівництва об’єктів (на 15 днів).

Всі ці чинники позитивно впливають як на кількість пропозицій від забудовників, так і на кількість запитів потенційних інвесторів.Індекс зацікавленості в покупці житла в Київській області неухильно зростає – в квітні 2019 він склав 11% в порівнянні з квітнем минулого року. Цінові пропозиції знаходяться в діапазоні від 7,8 до 40 тисяч гривень.

«Дослідження проводилися в 285 ЖК в містах-сателітах столиці, – пояснюють аналітики« Сітіконсалт Кепіталс Компані »- 34,1% з яких знаходяться в сегменті економ-класу, 51,3% – комфорт-класу і 14,6% – бізнес- класу ».Середня ціна в готових і зводяться новобудовах в економ-класі становить 13 883 грн. / М2, в бізнес-класі – 15 257 грн. / М2.

Середня вартість м2 однокімнатної квартири в готовому будинку площею 45 м2 в приміських новобудовах Києва в квітні 2019 року склала 15 462 гривні за м2.

Джерело: cityconsult.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно