Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

У першому півріччі на ринок Києва вийшло 4 бізнес-центру

5174.jpg
 

До кінця року до відкриття заплановано ще три БЦ.

За даними компанії Colliers International, в першому півріччі 2015 загальна пропозиція класифікуються офісних приміщень в Києві досягла порядку 1731000 кв. м. Нова пропозиція склало близько 41 тис. кв.м, що пов’язано з виходом на ринок деяких об’єктів класу А і В, а саме:

• БЦ на Голосіївському проспекті, 132 (GLA ~ 15,3 тис. Кв. М);

• БЦ на вул. Верхній Вал, 10 (GLA ~ 10 тис. Кв. М);

• БЦ на вул. Горького, 46 (GLA ~ 8 тис. Кв. М);

• БЦ на вул. Дорогожицька, 8 (GLA ~ 8 тис. Кв.м).

Серед основних проектів, вихід на ринок яких очікується до кінця 2015 року: БЦ «Сигма» (GLA – 19, 5 тис. Кв. М), БЦ на Червонозоряному проспекті, 56 (GLA – 12 тис. Кв. М) і БЦ на вул. Нововокзальна, 3 (GLA – 5, 5 тис. Кв. М).За умови своєчасного введення в експлуатацію всіх анонсованих на 2015-2016 роки офісних будівель на ринок вийде близько 76,5 тис. Кв. м нових офісних приміщень.

У першому півріччі 2015 відбулося поступове пожвавлення попиту, і, як результат, поглинання класифікуються офісних приміщень склало близько 50 тис. Кв. м, що на 70% більше аналогічного показника 2014 року.Деякі компанії приймали рішення про переїзд в альтернативні об’єкти зважаючи потенційної можливості орендарів значно поліпшити якість приміщень при порівнянних, або більш вигідних комерційних умовах.У більшості випадків переїзди відбувалися в ті офісні об’єкти, в яких власники були готові запропонувати базову обробку, або обробку «під ключ», що дозволяло орендарям уникнути додаткових капітальних витрат.У другому півріччі 2015 очікується продовження тенденції, що намітилася і подальше збільшення кількості компаній, готових розглядати переїзд в альтернативні приміщення.

У першому півріччі 2015 відзначалося зростання вакантності офісних приміщень: з 19,8% на кінець 2014 року до 23,3% на кінець червня 2015 року. У теж час спостерігалося зниження верхнього цінового діапазону Середня орендних ставок для приміщень з базовою обробкою.За підсумками першого півріччя 2015 у класі А вони склали $ 20-29 / м² / місяць, в класі В – $ 9-19 / кв. м / місяць, в класі С – $ 5-9 / кв. м / місяць.

«Примітно, що в першій половині 2015 пошук орендарем нового приміщення в 70-80% випадків закінчувався пролонгацією існуючого договору оренди на нових дисконтних умовах.Така тенденція, а також вихід нового обсягу офісних приміщень, стали причиною збільшилася вакантності на тлі збільшеної активності орендарів.У більшості корпоративних сегментів, за винятком IT сектора, відбувається скорочення персоналу з логічним зменшенням необхідної для операційної діяльності офісної площі.При цьому, багато міжнародних компаній з відносно стійким бізнесом успішно використовують момент «дна» офісного ринку для того, щоб зафіксувати найбільш вигідні комерційні умови оренди на найближчі 3-5 років.Стратегічно виграють ті компанії, які вигідно підписали договори оренди в 2009-2010 роках, і пролонгували свої договори саме в 2015 році », – прокоментував Олександр Носаченко, керуючий директор Colliers International (Україна).

Джерело: abcnews.com.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно