Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

У 2015 році Верховна Рада хоче скасувати пільги з податку на нерухомість

2148.jpg
 

Представляючи проект бюджету на 2015 рік, прем’єр-міністр попросив депутатів … не голосувати за нього. Поки не будуть прийняті всі 44 законопроекти, які вводять податкову і бюджетну реформи, підвищують доходи бюджету і скорочують його витрати.
Голосувати за реформи депутатів умовляв майже весь економічний блок уряду: прем’єр-міністр, міністри фінансів і економіки, а також соціальної політики.Депутати їхні виступи уважно вислухали і розійшлися по комітетах працювати з документами, пообіцявши повернутися до розгляду всіх реформ і бюджету в четвер. А в цілому затвердити бюджет вже на новій податковій базі планують 30 грудня.

Кабмін, серед іншого має намір розширити базу для податку на доходи фізосіб. Наприклад, пропонується обкласти податком спадщина, отримана від родичів першого ступеня споріднення (подружжя, дітей, батьків), вартістю вище мільйона гривень.Податок сплачуватиметься з суми перевищення.

Є важливі зміни, що стосуються податку на нерухомість. Кабмін просить Верховну Раду розповсюдити податок на всю житлову і нежитлову нерухомість, незалежно від її площі.Таким чином, пропонується скасувати норми Податкового кодексу, які надають пільгу власникам квартир площею не більше 120 квадратних метрів, будинків площею 250 «квадратів» і тим у кого у власності є різні види житлової нерухомості (будинки і квартири)площею в цілому не більше 370 квадратних метрів.

До того ж уряд пропонує включити в базу оподаткування не тільки житлову, але і нежитлову нерухомість.

Також Кабмін має намір встановити єдину ставку для даного податку – до 2 відсотків мінімальної зарплати за 1 квадратний метр. В даний час встановлено лише максимально можливі ставки (від 1 до 2,7 відсотка мінімальної зарплати за один квадратний метр).Точний розмір ставок визначають місцеві влади, оскільки податок на нерухомість належить до місцевих податків і зборів.

У той же час місцевим органам влади дається право самостійно вирішувати, потрібен їм такий податок чи ні.Також на місцях визначається, кому і які пільги надаються з цього податку (але тільки для об’єктів житлової нерухомості). До речі, на пільги зможуть претендувати і релігійні організації.

Джерело: fakty.ua

Возможно, Вам также будет интересно