Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

У 2017 році виділено 40 млн. грн. на ремонти будинків в Києві за програмою “70 на 30%” – Пантелєєв

56546
 

Для перших програма “70 на 30%” (70% вартості ремонту оплачує місто, 30% – самі мешканці) в цьому році тільки почне працювати, для ОСББ і ЖБК таке співфінансування діє вже третій рік.

22 грудня 2016 року Київрада ухвалила Положення про співфінансування реконструкції, реставрації, проведенні капітального ремонту, технічному переозброєнні загального майна в багатоквартирних будинках. Зокрема, передбачено фінансування містом 70% ремонтних робіт для будинків всіх форм власності.

“Два роки програма “70 на 30%” діяла лише для ОСББ і ЖБК, тобто для будинків, де налагоджений механізм прийняття колективних рішень. Однак, на мій погляд, всім без винятку домівках необхідно надати можливість кооперуватися для вирішення проблем свого будинку, навіть у випадках, коли створити ОСББ вони ще не готові. Завдяки цьому рішенню ремонтні роботи по схемі 70/30% тепер можуть жителі фактично кожного будинку”, – сказав заступник голова КМДА Петро Пантелєєв.

За словами Пантелєєва, документ дозволяє отримати 70% коштів з бюджету міста на ремонтні роботи без черг, обіцянок зробити ремонт на наступний рік.

“Якщо мешканці будинку вирішили, наприклад, відремонтувати під’їзд, їм потрібно звернутися в міську адміністрацію. Ми надаємо фахівця, який разом з людьми робить відповідну оцінку вартості необхідних робіт. І вони отримують 70% від цієї суми, а 30% суми збирають самі. Найголовніше, що люди самі визначають, що їм треба ремонтувати і коли”, – уточнив віце-мер.

Організаційними питаннями щодо впровадження програми “70 на 30%” буде займатися комунальне підприємство (КП) “Київжитлоспецексплуатація”.

“У бюджеті столиці на 2017 рік на цю програму передбачено 10 млн гривень. Раніше подібна програма працювала тільки для будинків ОСББ та ЖБК. Коли вона починалася в 2015 році у нас на ці цілі було виділено лише 5 млн гривень. Тоді, в перший рік дії програми, тільки 16 будинків погодилися працювати. У 2016 році в бюджеті було передбачено вже 20 млн гривень і 62 будинки стали учасниками проекту. На наступний рік закладено для ОСББ і ЖБК 30 млн гривень”, – повідомив Петро Пантелєєв.

Але за його словами, спочатку треба “обкатати модель”, щоб люди зрозуміли, що це вигідно і не так вже й складно. Промо-акцією програми, як сказав віце-мер, можливо займеться німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ), з яких є попередня домовленість. Також консультацію можна отримати в недавно створеної при КМДА “Школі обізнаного киянина”.

Правда, щодо нових будинках навряд чи вдасться отримати гроші на ремонт – програма розрахована, в першу чергу, на “старі” вдома.

“Є поріг – в програмі беруть участь будинки, які старше 10 років. Тобто ми орієнтовані на житловий фонд, якому вже зношений. А знос будинків в Києві, як відомо, становить понад 60%”, – уточнив Петро Пантелєєв.

Джерело: kievvlast.com.ua

, , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно