Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

У собівартості житла 20% займають видатки на мережі

6299.jpg
 

Частка витрат на прокладку мереж або підключення до вже наявних складає в собівартості кожного квадратного метра близько 15-20%. Але й цими сумами часто справа не закінчується.Забудовники звинувачують у всьому монополістів, які, висуваючи все нові й нові вимоги, викручують їм руки.Ті ж – у свою чергу – нарікають на компанії, які норовлять заощадити і підключитися до вже наявних мереж, чим ставлять під загрозу роботу магістралей на території цілого району.

«Монополісти безсоромно диктують свої умови девелоперу.Вони можуть нав’язати виконання тих чи інших технічних умов на підключення з вельми невигідними позиціями. Напряму грошей не вимагають.Але, скажімо, «Київенерго» може поставити перед необхідністю будівництва трансформаторної підстанції (ТП), яка, зрозуміло, потім безоплатно переходить до цієї організації.Забудовнику подітися нікуди: на те вони й монополісти », – розповідає заступник гендиректора зі стратегічного розвитку і маркетингу компанії« ТММ »Олексій Говорун.

На його думку, витрати, які лягають на забудовника – в тому числі і витрати на врізання в мережі або прокладку нових, а також витрати на виконання необхідних техумов – все це в кінцевому підсумку лягає на вартість квадратного метра.«Всі витрати девелопера позначаються на собівартості його продукції та – оскільки ніхто не буде працювати на рівні собівартості, а буде намагатися заробити понад неї – зрозуміло, ці витрати позначаються на вартості квадратних метрів, що виставляються в продаж», -нарікає Олексій Говорун.

Наскільки значними можуть бути такі витрати, нам на правах анонімності розповіли на будмайданчику житлового масиву «патріотикою» на Осокорках (девелопер АКБ «Аркада»).Для прокладання магістральних мереж до перших двох черг нового мікрорайону, в яких заплановано зведення близько 200 тис. Кв.м житла, забудовник виділяє 90 млн грн на прокладку водопроводу, 60 млн – на каналізацію та електромережі і 80 млн грн – на прокладку внутрішньомайданчикових мереж. Плюс – додаткові витрати спеціальної інфраструктури. Вони обчислюються ще 10-20 млн грн.

За словами Олексія Говоруна, найболючішою для забудовників є практика монополістів коректувати і посилювати техумови вже в ході будівництва. Представник девелоперської компанії впевнений, що таким чином монополісти відверто наживаються.Щоб усунути таку практику, необхідно змінити сам підхід співпраці з монополістами, переконаний експерт. Слід піти від складання техумов і вимоги їх виконання до формування конкретної вартості самого підключення при тих чи інших умовах.«Скажімо, вартість одиниці потужності на подключке в таких-то умовах буде енна. Відразу зрозуміло, які витрати і за що треба нести. Так усувається грунт для корупції: все прозоро, знаєш, за що платиш.І монополіст вже не зможе прийти і зажадати від забудовника взяти на себе прокладку інфраструктури по всьому мікрорайону, оскільки чітко видно: яке навантаження дають його об’єкти на вже наявну інфраструктуру, які витрати будуть потрібні на експлуатацію мереж і щопотрібно будувати додатково », – підсумовує Говорун.

Проблема не тільки в жадібності монополістів, але і в позиції самих забудовників. «Техумови – досить жорсткі нормативні документи, розроблені Мінрегіонбудом, коригувати які монополіст не має права.Він може проявити самостійність там, де немає чітких техумов. Це прекрасний ґрунт для хабарів і «домовленостей», згоден.І тут вже карти в руки забудовникам: вони повинні пролобіювати прийняття чітких і жорстких техумов на підставі стандартів, які монополіст не зможе змінити на свою користь! », – Вважає директор Інституту міста Олександр Сергієнко.Самі ж забудовники при цьому нерідко грішать тим, що намагаються оптимізувати витрати на прокладку необхідних мереж і не виконують свої зобов’язання, підключаючись для простоти до вже існуючій інфраструктурі і таким чином піддаючи її ризику перевантаження, нагадуєексперт. І цю практику слід викорінювати так само принципово, як і диктат монополістів. В іншому випадку «мережевий» конфлікт міста і девелоперів не вирішиться ніколи.

Джерело: abcnews.com.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно