Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

У третьому кварталі 2014 забудовники проектували лише доступне житло – експерт

1404.jpg
 

Як і в кризу 2008 року, попит є тільки на проектування та будівництво житла. Мова в даному випадку йде про соціальне (доступному) житло, на яке завжди є попит.
У третьому кварталі 2014 забудовники проектували лише об’єкти житла економ-класу. Про це повідомила директор проектної компанії “АИММ-ГРУП”, Анна Іскіердо.

“Багато забудовників очікували початку осені та виборів, тому тільки зараз починає пожвавлюватися попит на проектні роботи. Поки мова йде тільки про передпроектних опрацюваннях для майданчиків, які є у власності інвесторів.Як і в кризу 2008 року, попит є тільки на проектування та будівництво житла. Мова в даному випадку йде про соціальне (доступному) житло, на яке завжди є попит.Це завжди можливість капіталізувати наявні на руках гроші, тим більше під час росту курсу долара і нестабільну політичну ситуацію “, – каже експерт.

За її словами, сьогодні замовник як ніколи вимогливий до проектним рішенням.

“Зараз інвестор приймає до розгляду найоптимальніші та дешеві архітектурно-інженерні концепції. Це єдиний спосіб замовника зменшити собівартість будівництва”, – стверджує Анна Іскіердо.

Вона також зазначила, що вартість проектних робіт залишилася колишньою, так як виросла сама собівартість проектування.

“Питання вартості проектування – завжди індивідуальний, так як у кожного замовника є свої вимоги до проектних рішень.На щастя, багато замовників розуміють, що, знижуючи вартість проектних робіт, вони втрачають якість, а останнім жертвувати будівельнику можна “, – каже вона.

Джерело: delo.ua

Возможно, Вам также будет интересно