Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

У центрі Києва на місці скверу Небесної сотні хочуть побудувати готель

3742.jpg
 

Рік тому на вулиці Михайлівській в центрі Києва, на місці звалища з будматеріалами, створили сквер.

Активісти висадили плодові дерева та квіти. Але виявилося, що ця земля – ​​продана ще за часів мера Черновецького, і тут буде готель.

Активістка Олена Мельникова разом з однодумцями звернулися до прокуратури з проханням повернути історичну землю у власність киян і не дозволити будівництво готелю з паркінгом.

“На жаль, прокуратура програла всі суди на які нас не покликали, хоча запевняли, що обов’язково нас покличуть, щоб ми брали участь, як третя сторона. В результаті, земля ця продовжує бути у приватній власності”, – говорить Олена Мельникова.

Готель з офісним центром і рестораном в будь-який момент може вирости на місці скверу “Небесної сотні”. Старі будинки, які побудовані поруч, не витримають, впевнені місцеві мешканці. “Тут навіть не залишається місця не для сонця, навіть немає проходу. З нашого будинку навіть немає виходу і вони пишуть, що ці будівлі не придатні для життя, ось тут, де живуть люди”, – обурена активістка.

“Події” вирішили відшукати власника земельної ділянки та поцікавитися: чи не передумав будувати готель? Юридичну адресу знайшли не відразу. Компанія в черговий раз змінила назву і відхрещується від земельної ділянки на Михайлівській. “Це питання до власника, якому належить земля. Ми займаємося іншими справами, це не наш проект ми не володіємо там землею”, – сказали в компанії, заявивши, що інформація в документах, де вказано, що саме вони є власниками ділянки – “старі дані”.

Головний архітектор Києва Сергій Целовальник по телефону розповів, що в Департамент містобудування та архітектури за дозволом на будівництво ніхто не звертався. “Я можу лише обіцяти одне, що я це питання беру на контроль. Якщо до нас така пропозиція прийде – я буду розглядати її відкрито, повідомлю громадськість. У нас сьогодні діє мораторій на забудову в охоронних зонах Софії. Я в даному випадку вибираю позицію населення. Дуже бентежить, що ця площадка (може використовуватись) для того, щоб робити там якийсь серйозний проект”, – розповів Целовальник.

Врятувати сквер також може добровільна відмова власника землі від своїх володінь. Інакше, обіцяють активісти, рано чи пізно вони змусять це зробити через суд.

Джерело: kiev.segodnya.ua

, , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно