Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

У українців залишився місяць, щоб узаконити самобуди по “будівельної амністії”

7697.jpg
 

Це зручна можливість для громадян, які будувалися в силу різних причин самостійно, не порушуючи будівельних норм, легалізувати свої будови без сплати штрафів щоб вільно розпоряджатися майном: оформляти право власності, дарувати, продавати,заповідати у спадок.

Про це повідомив голова Державної архітектурно-будівельної інспекції Олексій Кудрявцев.

За його словами, станом на 19 листопада в рамках “будівельної амністії” Держархбудінспекція зареєструвала 8,2 тис.декларацій на готовність об’єктів до експлуатації, тим самим легалізувавши дані самовільні будівництва. Активно громадяни узаконюють самобуди в Київській (+1132), Дніпропетровській (851), Чернівецькій (711) та Тернопільській (651) областях.

У порівнянні з “будівельними амністіями”, які діяли з 2009 до 2013 р.р.кількість поданих в Держархбудінспекції документів у кілька разів зменшилася, що свідчить про те, що більшість українських громадян таки узаконили свої самовільні будівництва в попередні роки.

“Досить складна дозвільна система, яка діяла до введення декларативного принципу для приватної забудови, спонукала людей будувати на свій страх і ризик.Це призвело до зростання кількості самобудів і тепер ті з них, які суттєво не суперечать будівельним нормам, і це підтверджено місцевими органами архітектури, можуть бути узаконені.”Будівельна амністія” дає можливість зробити це без сплати штрафів і без судової тяганини “, – зазначив голова Держархбудінспекції.

За його словами, сьогодні Держархбудінспекція приділяє особливу увагу питанням прийому та реєстрації дозвільних документів в рамках амністії.

“Ми є останньою ланкою в ланцюзі реалізації” стройамністіі “.Громадяни подають пакет документів, який вони формують на місцевому рівні. Наше завдання – перевірити його повноту, максимально швидко зареєструвати декларацію про готовність об’єкта до експлуатації і виключити ризик невмотивованих відмов.Ми застосовуємо індивідуальний підхід до кожного заявнику, надаємо професійні роз’яснення, йдемо людині назустріч і робимо все можливе, щоб допомогти легалізувати самобуд “, – підкреслив Олексій Кудрявцев.

Він закликав громадян не зволікати з поданням документів до Держархбудінспекції і нагадав, що буде діяти “будівельна амністія” тільки до 31 грудня 2015 року.

Інформацію про кроки, які потрібно здійснити для легалізації самобуду, можна отримати на офіційному сайті ДАБІ. Там же можна ознайомитися з відеоінструкції з цього питання.

Джерело: budport.com.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно