Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

У яких випадках можуть відібрати житло за борги по комуналці

2828.jpg
 

Якщо борги по комунальних платежах перевищують 12 тис. Грн, є небезпека розрахуватися за них квартирою

Ніхто не може бути примусово позбавлений житла, крім як на підставі закону за рішенням суду, згідно ст. 47 Конституції України, говорить юрист компанії “Алексєєв, Боярчуков і партнери” Наталія Рачок.

Юрист підтверджує тенденцію останніх місяців, коли ЖЕКи все активніше вдаються до стягнення боргів за житлово-комунальні послуги в судовому порядку.Положеннями Цивільного процесуального кодексу України кожній людині гарантується право звернутися до суду для розгляду вимог про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги.При цьому ЦПК України передбачає спрощений порядок розгляду такого роду суперечок.

Ця процедура є прийнятною, оскільки заява про видачу судового наказу розглядається протягом трьох днів з моменту відкриття провадження, а сума судового збору за видачу судового наказу вдвічі менше, ніж за подачу позовної заяви про стягненнязаборгованості.

“ЖЕКи цілком законно можуть звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення боргів за житлово-комунальні послуги.Таку заяву, швидше за все, буде задоволено, але лише в тому випадку, якщо заборгованість є безперечною, а розмір заборгованості не заперечується боржником.При цьому потрібно розуміти, що постачальник послуг має право заявити вимогу про стягнення боргу з оплати житлово-комунальних послуг, незалежно від розміру заборгованості. Це може бути і 50 копійок, і 100 тис. Грн “, – пояснює Наталія Рачок.

За її словами, важливо враховувати, що видача судового наказу здійснюється без судового засідання і без виклику сторін (стягувача та боржника) до суду.Тому найчастіше боржники дізнаються про стягнення з них заборгованості за житлово-комунальні послуги лише після отримання копії такого наказу разом з копією заяви стягувача.

“Це ще не означає, що рішення суду не можна оскаржити.Якщо боржник не згоден з розміром заборгованості, ЦПК України передбачає право на подачу заяви про скасування судового наказу, яке подається протягом десяти днів з дня її отримання.У разі скасування судового наказу, вимоги про стягнення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг можуть надалі розглядаються в порядку позовного провадження “, – говорить юрист.

Такий судовий наказ є виконавчим документом у розумінні Закону України “Про виконавче провадження”.І навіть у разі відкриття виконавчого провадження боржник не позбавлений права сплатити борги або поставити питання про відстрочку і розстрочку виконання його обов’язку погасити заборгованість.

Також принципово важливо розуміти, що якщо борг за послуги ЖКП не перевищує 12 тис. Грн, стягнути з боржника єдине житло в рахунок погашення цих боргів ніхто не може.

“Стаття 52 Закону України” Про виконавче провадження “передбачає, що якщо сума, що підлягає стягненню, не перевищує десяти розмірів мінімальної заробітної плати (12180 грн), звернення про стягнення єдиного житла боржника та земельної ділянки, на якомувоно розташоване, не задовольняється. У такому випадку державний виконавець зобов’язаний вжити всіх заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника “, – підкреслює Наталія Рачок.

Таким чином, законом України “Про виконавче провадження” регламентовано, що стягнення нерухомого майна (в тому числі квартири, будинки) фізичної особи здійснюється за відсутності у нього достатніх для покриття заборгованості коштів чи рухомогомайна. Стягнення житлового будинку або квартири, в якій боржник фактично проживає, проводиться в останню чергу.

“Отже, будь-які висловлювання ЖЕКів про намір відсудити квартири (будинку) за несплату комунальних послуг у судовому порядку, по суті, є лише засобами впливу на недобросовісних споживачів послуг.Арешт і примусова реалізація нерухомого майна здійснюються у процедурі примусового виконання рішення про стягнення заборгованості, а сама процедура стягнення може зайняти багато часу.Проте небезпека втратити житло в рахунок сплати боргів по комуналці все ж існує “, – резюмує Наталія Рачок.

Нагадаємо, Національна комісія держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) підвищила з 1 квітня поточного року мінімальний тариф на газ для населення в 3,3 рази – до 3,6 тис. Грн за тис. Куб. палива.А це означає, що вже в травні всі українці отримають платіжки за газ з цифрами, більш ніж в три рази перевищують квітневі.

У той же час борги за комунальні платежі в країні починають рости.Тільки в столиці заборгованість населення за житлово-комунальні послуги на кінець грудня 2014 перевищила 1,5 млрд грн.

Зі свого боку ЖЕКи починають активно нагадувати жителям про своєчасну оплату спожитих благ.У прес-службі Святошинської РДА застерігають, що систематична несплата за комунальні послуги та накопичення боргів може закінчитися примусовим стягненням заборгованості через суд, в тому числі за рахунок майна боржника.Головний страхітливий аргумент ЖЕКів – боржник ризикує втратити своє єдине житло, якого його можуть позбавити в рахунок погашення боргів за комуналку.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно