Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

У Європі стрімко розвивається формат ритейл парків

13189.jpg
 

Стрімкий розвиток формату ритейл парків на території Європи потенційно виведе на ринок додаткові 1,3 млн. кв.м торгового простору до кінця року, що на 50% перевищує загальний показник 2015 року, згідно з новим дослідженням Cushman & Wakefield, повідомляє прес-служба компанії DTZ.

European Retail Park Development Report повідомляє, що в 2017 планується ввести в експлуатацію нові ритейл парки, загальною площею 1,1 млн. кв. м, що значно перевищує показник 2015 – 863 тис. кв. м по всій Європі.

За умови, що нові проекти введуть в експлуатацію згідно з планом, загальна площа ритейл парків збільшиться з 37,3 млн. кв. м на початку 2016 р. до майже 40 млн. кв. м до кінця 2017 г. З потенційно можливих для введення в експлуатацію 2,4 млн. кв. м, 2 млн кв.м припадають на Західну Європу і лише 350 тис. кв. м – на Центральну і Східну.

Як і в 2015, по запланованим до введення в експлуатацію проектів на період 2016/2017 домінує Франція, де розміститься 54% від загального обсягу нової торгової площі в Західній Європі, далі йдуть Великобританія і Італія, з 17% і 10% відповідно.

Трійку лідерів в Центральній і Східній Європі формують Росія, Польща і Чеська Республіка – хоч показник запланованої до введення в експлуатацію торгової площі нижче, ніж в Західній Європі. У цьому регіоні замість звичних ритейл парків, зростає тенденція до побудови гібридних форматів, які включають складські приміщення «big box» формату і традиційні магазини роздрібної торгівлі, які зазвичай розміщуються на торгових вулицях або в ТЦ.

Використання подібного формату знижує якісний розрив між традиційними ТЦ і заміськими магазинами роздрібної торгівлі.

Збільшення сектора ритейл парків викликано зростанням попиту серед девелоперів в невеликих містах.

«Більше половини торгових площ, запланованих для введення в 2016-2017, розташовані в містах з населенням менше 100 тис. жителів. Крім цього розвиток ритейл парків поширюється на міста з населенням менше 50 тис. жителів. Переваги цього формату роздрібної торгівлі включають в себе більш низькі витрати на будівництво і скорочення термінів введення в експлуатацію, вигідні орендні ставки і більш низькі витрати на обслуговування», – зазначає Патриція Дзиковським, заступник директора Департаменту Консалтингу і Досліджень в Cushman & Wakefield в Польщі.

У свою чергу Яна Литвинчук, заступник керуючого директора компанії DTZ в Україні вважає, що основними стимулами активного розвитку ритейл парків в Україні є комбінація соціальних, демографічних і економічних факторів, баланс попиту і пропозиції на ринку торговельної нерухомості, а також зміна уподобань покупців.

«Оскільки основною відмінністю класичного ритейл парку від, наприклад, районного торгового центру, є низька частка торгової галереї – не більше 10-15% в орендованій площі в порівнянні з 40-55% в класичному торговому центрі, економічна доцільність такого девелопменту в сформованих ринкових умовах в Україні під питанням. При цьому великим потенціалом володіють проекти, де розвиток ритейл парку планується на базі вже існуючого великого якірного орендаря», – додає вона.

Джерело: abcnews.com.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно