Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Учасники робочої групи одноголосно висловилися за відкриття ринку землі

17047.jpg
 

Учасники робочої наради, присвяченої земельну реформу, під головуванням прем’єр-міністра Володимира Гройсмана виступили за відкриття ринку землі.
Згідно з повідомленням асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”, на зустрічі були присутні народні депутати, представники галузевих асоціацій, аграрних виробників, власники паїв.”Під час обговорення було наголошено на необхідності запровадження ринку поетапно з запобіжними критеріями, які дозволять не зупинити, а продовжити зростання валового виробництва і ефективності діяльності аграрного сектора, забезпечити повноцінний розвитоксільських територій і збереження грунтів “, – йдеться в повідомленні.

В цілому УКАБ підтримав формування і обговорення даного концепту.В ході наради заступник голови комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко оголосив результати парламентських слухань на тему земельної реформи.”На засіданні всі погодилися на тому, що мораторій – це вчорашній день, що необхідно розробити концепт ринку землі. Конструктив полягав в тому, що всі учасники висловили бажання активно працювати над концепцією Сайти Вся.Всі погодилися з тим, що ринок земель сільгосппризначення треба запускати “, – цитується в повідомленні гендиректор УКАБ Тарас Висоцький.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України створив робочу групу для розробки проекту земельної реформи.

В ході зустрічі в понеділок В.Гройсман підкреслив, що відкриття ринку землі стане стимулом розвитку економіки, поштовхом до розвитку фермерських господарств, створення виробничої інфраструктури в селах, а в середньостроковій перспективі дозволить змінити тип економіки від сировинного до економікидоданої вартості.

У той же час прем’єр звернув увагу, що процес повинен відбуватися поступово і враховувати всі можливі ризики, тому, продаж повинна бути доступна тільки фізособам – громадянам України і в обсязі не більше 200 га землі на одну людину.”При цьому на даному етапі ми категорично проти продажу землі іноземцям, проти відкриття ринку земель для юросіб”, – цитує прес-служба В.ГРОЙСМАН.

За результатами наради сторони домовилися створити міжвідомчу робочу групу в складі членів уряду, народних депутатів, представників профільних аграрних асоціацій і експертів.Найближчим часом робоча група представить концепцію першого етапу земельної реформи на основі вже існуючих напрацювань уряду і з урахуванням думки всіх, хто має відношення до розвитку аграрного сектора України.

Джерело: interfax.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно