Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Угод на ринку столичної вторинки стало менше на третину – експерт

10079.jpg
 

Загальна кількість укладених договорів по відчуженню прав власності на вторинне житло в Києві за підсумками 2015 року скоротилося на 30% в порівнянні з 2014 роком і склало близько 250 тисяч угод.

Про це повідомив глава комітету зі статистики та аналітики Асоціації фахівців з нерухомості України (АФНУ) Едуард Бразас.

“У 2015 році кількість угод з відчуження нерухомості, за нашими підрахунками, становить приблизно 250 тисяч штук.Це стосується тільки вторинного ринку “, – сказав Бразас, зазначивши, що за підсумками 2014 року цей показник склав близько 800 тисяч договорів.

Як уточнив експерт, договір відчуження включає в себе угоди купівлі-продажу, дарування та інші.”Реальна кількість угод купівлі-продажу на ринку” первинки “і” вторинки “становить близько 10-15 тисяч в рік. Близько 80-90% угод на ринку нерухомості столиці припадає на недороге житло.Для вторинного ринку ціна на нього становить 800-900 доларів за квадратний метр, а для “первинки” – 1,1-1,2 тисячі доларів за квадратний метр “, – зазначив експерт.

При цьому, за словами президента АФНУ Сергія Злидня, основна маса покупців купують нерухомість на власні кошти. “Іпотека мінімальна. Розмір позики не перевищує 20 тисяч доларів. Середня ставка по іпотеці становить 20-25% річних у гривні.Такі відсотки – грабіж “, – вважає президент АСНУ.

Джерело: economics.unian.net

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно