Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Україна піднялася на 105 позицій в рейтингу Doing Business щодо отримання дозволів на будівництво

18104.jpg
 

Україна поліпшила свої позиції в рейтингу легкості ведення бізнесу за версією Світового Банку Doing Business на 4 позиції і піднялася на 76-е місце.
Україна піднялася в рейтингу легкості ведення бізнесу від Світового банку «Doing Business 2018», який опублікований сьогодні, на 105 позицій за показником «Отримання дозволів на будівництво» – до 35-го місця.

Про це повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко на своїй сторінці в Facebook.

«Цьому сприяли в першу чергу законодавчі ініціативи Мінрегіону – прийняття закону №1817 про вдосконалення містобудівної діяльності» і закону №2020 щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності ».Цими законами ми скасували категорії складності (яких було 5) і перейшли до класу наслідків, визначення яких зараз чітко врегульовано. Скасували декларацію на початок виконання будівельних робіт.Встановили чіткі рамки і критерії для перевірок – в залежності від ступеня ризику об’єкта. Затвердили перелік будівельних робіт, які не потребують отримання дозволів на початок їх виконання і не вимагають прийняття в експлуатацію.Передбачили можливість отримання сертифікату через електронну систему. Законом №2020 ми скасували зайву процедуру отримання будівельниками технічних умов від ГСЧС з пожежної безпеки на будівництво.Ці вимоги тепер отримують разом з архітектурно-будівельними вимогами », – написав він.

Зубко зазначив, що істотно вплинуло на зростання рейтингу прийняття Київською міськадміністрацією рішення про зменшення з 10% до 2% розміру пайового внеску забудовників в розвиток соціальної інфраструктури.

За його словами, присутність України в ТОП-50 країн за показником «Отримання дозволів на будівництво» є індикатором для інвесторів і збільшення припливу іноземних інвестицій в країну.

«За підрахунками експертів, один пункт в рейтингу – це можливість додатково залучити в економіку країни близько 600 млн дол. Інвестицій», – написав Зубко.

Джерело: unian.net

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно