Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Україна піднялася в рейтингу оподаткування з 84 на 43 місце за рік

18248.jpg
 

Україна в рейтингу “Оподаткування 2018” піднялася на 43 позицію з 190 країн в порівнянні з 84 місцем за результатами в рейтингу “Оподаткування 2017”.
“Найбільший вплив на поліпшення позицій в рейтингу показало зниження єдиного соціального внеску з 2017 року.Це мало позитивний вплив на загальну податкове навантаження в Україні “, – повідомив партнер компанії” PwC Україна “В’ячеслав Власов в ході презентації результатів рейтингу в Києві у вівторок.

Як демонструють дані оприлюдненого дослідження, Україна в порівнянні з показниками минулого року, поліпшила свої позиції майже вдвічі – на 41 відсотковий пункт.

Рейтинг визначається на основі чотирьох індикаторів: загальна ставка податку, час на подання звітності та сплату податків, кількість платежів, індекс ефективності роботи податкових органів після подачі звітності (індекс пост-подачі).

Згідно з оприлюдненими даними, загальне податкове навантаження в Україні становить 37,8%, в Європейському Союзі – 40,5%, тоді як загальний світовий показник – 39,6%.Позитивний тренд Україна показує відносно кількості податкових платежів на рік – їх п’ять, при середньому показнику в світі – 24, в ЄС – 12.

У той же час на підготовку і подачу податкової звітності в Україні в середньому йде 327,5 години на рік, тоді як в ЄС цей показник – 161 годину, а загальний світовий – 240 годин, свідчать дані рейтингу “Оподаткування-2018”.

За індексом пост-подачі український показник досяг 85,95 при загальному світовому в 59,51 і європейському – 81,6.

Як зазначив В. Власов, Україна програє іншим країнам в правилах заповнення податкової звітності. “Це демонструє рейтинг з року в рік.Крім того, в інших країнах, які знаходяться вище за Україну в рейтингу, існує реальний електронний документообіг між бізнесом і фіскальними органами.Електронний кабінет функціонує не просто як поштову скриньку, а документообіг здійснюється в електронному вигляді “, – сказав він.

Дослідження “Оподаткування-2018” (Paying Taxes 2018) є однією зі складових дослідження “Ведення бізнесу 2018” (Doing Business 2018) і являє собою спільний щорічний проект Групи Світового банку та компанії PwC, в рамках якого оцінюється кількісні таякісні аспекти сплати податків в 190 країнах. Дослідження виходить 12-й рік поспіль. Звіт на кожен наступний рік публікується восени поточного року за даними минулого року.

Джерело: interfax.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно